• English
 • French
 • Deutch
 • Italian
 • Arab
 • Spanish
 • Albanian
 • Last Modified: Merkure 26 Shkurt 2020, 07:49:22.
Çështja kryesore

Vrasje sekrete masive
të disidentëve politikë në 1988

Publications
Top issue
Slider
 • English
 • French
 • Deutch
 • Italian
 • Arab
 • Spanish
 • Albanian

Nje sulm terrorist i Ajetullaheve kunder bazave ushtarake te SHBA ne Irak!

Nje sulm terrorist i Ajetullaheve kunder bazave ushtarake te SHBA ne Irak!

Te dashur miq, me urdher te Ajetullaheve terroriste, forcat ushtarake te Iranit ndermoren mbreme nje sulm me raketa kunder bazave ushtarake te SHBA dhe aleateve te tyre qe qendrojne ne Irak me ftese te qeverise irakene per te çliruar kete vend nga ISIS.

Pervec ketyre kryeterroristi Khamenei ka kercenuar sot edhe Shqiperine per mbeshtetjen e merituar qe vendi yne i ka dhene dhe i jep rezistences se pamposhtur iraniane.

Denoj me ashpersine me te madhe sulmet terroriste kunder bazave ushtarake amerikane dhe aleateve te tyre, qe me sukses çliruan Irakun nga pushtuesit barbar te al Bagdatit si dhe kercenimet e kreut te diktatures teokratike ndaj Shqiperise dhe i bej thirrje NATOs dhe qeverise se SHBA te ndeshkojne ne menyre ekzemplare per keto sulme dhe kercenime terroriste rregjimin e Ajetullaheve te Teheranit. sb

 

Stampa Email

Copyright © 2020 NCRI - National Council of Resistance of Iran. All Rights Reserved.