ARTIKUJT E FUNDIT

Gratë luajnë rol udhëheqës në protestat e Tabrizit, u bashkohen protestuesve të Khuzestanit

Demonstratat në Miandoab (foto nga klipi i Al-Arabiya) – Në kuadrat një grua që thërret në protetstat e Tabrizit Tabriz u ngrit dje më 24...

Turko-iranianët mbështesin protestat për ujë në Iranin jug-perëndimor

  Tabriz 24 korrik: Turko-iranianët dalin nëpër rrugë për të mbështetur protestat për ujin   Turko-iranianët dolën nëpër rrugë dje në Tabriz të Iranit veri-perëndimor për të...

Iran: Protestat në Tabriz dhe Zanjan në Mbështetje të Kryengritjes së Khuzestanit

Tabriz- Demonstratë e madhe kundër represionit të regjimit dhe në solidaritet me kryengritjen e Khuzestanit – 24 korrik 2021   Protestat për ujë në Iran –...

Protestat në Iran dhe Regjimi i Paqëndrueshëm i Mullahëve

Protestat në Khuzestan të Iranit jug-perëndimor vazhduan të shtunën për të dhjetën ditë rresht. Të dielën, banorët e Tabrizit në Iranin veri-perëndimor zhvilluan protesta...

Kreu i të Drejtave të Njeriut në OKB dënon shtypjen ndaj protestuesve të Khuzestanit

Michele Bachelet, Komisionerja e Lartë e OKB për të Drejtat Njerëzore   Kreu i të Drejtave Njerëzore në OKB ka dënuar masat shtypëse të regjimit iranian...

Iran: Në Natën e Nëntë të Kryengritjes, të Rinjtë e Rebeluar në Susangerd dhe...

Unaza e Ahvazit u bllokua nga të rinjtë e rebeluar të qytetit – 23 korrik 2021   Njoftim për Shtyp :Protestat për ujë në Iran –...

Si IRGC krijoi dhe amplifikon krizën e ujit në Iran

  Lumi i tharë Karun Të Premten, protestat në provincën Khuzestan hynë në ditën e tyre të 8-të. Këto protesta filluan fillimisht për shkak të mungesës...

Iran: Numri i të vdekurve nga Coronavirus tejkalon 336.800

Organizata Popullore Muxhahedine e Iranit (PMOI / MEK) njoftoi të Shtunën, 24 Korrik 2021, se viktimat e Koronavirusit në 547 qytete kishin tejkaluar 336.800. Kushtet...

Regjimi përdor forcë vdekjeprurëse në javën e dytë të protestave iraniane për ujin, mes...

Protestuesit në provincën jug-perëndimore të Khuzestanit e në provinca të tjera u derdhën nëpër rrugë për të dytën javë për të kërkuar ujë, ndërkohë...

Iran: Kryengritje dhe Demonstrata në Aligudarz dhe Shahinshahr në Solidaritet me Kryengritjen e Khuzestanit

Daghagheleh (Ahvaz) – Protesta kundër mungesës së ujit – 22 korrik 2021   Java e dytë e protestave iraniane për ujë- Nr. 11 Demonstrata përpara Zyrës së...