• English
 • French
 • Deutch
 • Italian
 • Arab
 • Spanish
 • Albanian
 • Last Modified: Premte 21 Shkurt 2020, 21:20:26.
Çështja kryesore

Tur Virtual i Ekspozitës Mbresëlënëse në Ashraf 3

Published on 22 Janar 2020.
Muzeu i 120 viteve të betejës për liri në Iran- Ashraf-3 Shqipëri, ku banojnë anëtarët e MEK

Publications
Top issue
Slider
 • English
 • French
 • Deutch
 • Italian
 • Arab
 • Spanish
 • Albanian

Iran: Refreni shurdhues i liderit të regjimit është frika nga bojkotimi deçiziv i zgjedhjeve

Kushdo që i dobëson zgjedhjet është në kampin e armikut. Ligji i Sheriatit dikton pjesëmarrjen, e cila është domosdoshmëri për sigurinë

Të tmerruar nga bojkotimi deçiziv i maskaradës së zgjedhjeve parlamentare dhe pas komenteve të së mërkurës nga udhëheqësi suprem i regjimit, Ali Khamenei, liderët e mullahëve kanë dalë në skenë njëri pas tjetrit në përpjekje për t’ia futur frikën publikut që të marrë pjesë në këtë farsë.

Iran: Sulmohet Zyra e Përfaqësuesit të Khamenei-t në Mashhad

6 shkurt 2020, Iran: Të rinjtë e rebeluar morën në shënjestër zyrën e klerikut Ahmad Alam al-Hoda, një prej zyrtarëve më kriminelë e vrasës të regjimit të mullahëve

Shkruar nga Sekretariati i Këshillit Kombëtar të Rezistencës së Iranit (NCRI) më 06 shkurt 2020.

ALAM AL-HODA është një nga liderët më kriminelë të regjimit, përgjegjës për ekzekutime dhe vrasje të të rinjve në TEHeRAN e KHORASSAN

Në orët e para të mëngjesit të sotëm, 6 shkurt 2020, të rinjtë e rebeluar morën në shënjestër zyrën e klerikut Ahmad Alam al-Hoda, një nga zyrtarët më kriminelë e vrasës të regjimit të mullahëve.

Khamenei i vendosur për t’i spastruar kandidatët e grupit rival

Maryam Rajavi: Intensifikimi i armiqësive mes grupimeve të regjimit e thellon përçarjen e brendshme

Bojkotimi i zgjedhjeve jo legjitime është një detyrë patriotike

Lideri suprem i regjimit iranian Ali Khamenei, i gjendur përballë makthit të përmbysjes së pushtetit të tij pas kryengritjeve të nëntorit e janarit, dhe pas goditjes së pashërueshme që pësoi me eliminimin e Qassem Soleimani-t, është i vendosur për të krijuar një regjim njëpolar.

Iran: Vendosja e Mesazheve dhe Fotove të Udhëheqjes së Rezistencës Teksa Afrohen Zgjedhjet e Rreme Parlamentare

Veprimtaritë e Njësive të Rezistencës të MEK në Teheran dhe Qytete të Tjera Iraniane

Shkruar nga Sekretariati i Këshillit Kombëtar të Rezistencës së Iranit (NCRI) më 05 shkurt 2020.

“Vota ime: përmbysje, vdekje KHAMENEI-t, lavdi RAJAVI-t”

Të martën, më 4 shkurt 2020, ndërkohë që po afrohen zgjedhjet e rreme parlamentare, Njësitë e Rezistencës vendosën foto e mesazhe të Znj. Maryam Rajavi, Presidentes së zgjedhur të Këshillit Kombëtar të Rezistencës së Iranit (NCRI), dhe Z. Massoud Rajavi, udhëheqësit të Rezistencës Iraniane, në pjesë të ndryshme të Teheranit, dhe në Shiraz, Arak, Behbahan, Tabriz, Abadan, Ardakan, Babolsar, e Dezful.

Zinxhiri i gënjeshtrave dhe mbajtja e fshehtësisë nga Khamenei, Rouhani, dhe IRGC lidhur me rrëzimin e avionit ukrainas

Piloti i Qatar Airways e ka parë lëshimin e raketave, parlamenti i regjimit ishte gjithashtu i informuar

Pas transmetimit në një televizion ukrainas të bisedës mes pilotit të Aseman Airlines dhe kullës së kontrollit të aeroportit të Teheranit lidhur me lëshimin e raketave drejt avionit ukrainas më 8 janar 2020 sot, mediat shtetërore të regjimit iranian zbuluan faktin që pilotët e një avioni të Qatar Airways që ndodhej pranë kishin parë të njëjtën gjë dhe se deputetët e parlamentit të regjimit kishin qenë në dijeni të incidentit.

Protestat në Iran janë gati në të shpërthyer para stuhisë

Nga: Struan Stevenson

Iranianët ndezin qirinjtë për viktimat e Avionit të Linjës Ndërkombëtare të Ukrainës që u rrëzua nga Irani ndërsa protestojnë përpara Universitetit Amir Kabir në Teheran më 11 Janar.

Copyright © 2020 NCRI - National Council of Resistance of Iran. All Rights Reserved.