• English
 • French
 • Deutch
 • Italian
 • Arab
 • Spanish
 • Albanian
 • Last Modified: Djele 08 Dhjetor 2019, 16:37:17.
Çështja kryesore

Ngushëllime popullit dhe qeverisë së Shqipërisë për katastrofën e tërmetit

Multimedia
Publications
Top issue
Slider
 • English
 • French
 • Deutch
 • Italian
 • Arab
 • Spanish
 • Albanian

Agjenti Iranian i shërbimeve sekrete të regjim arrestohet në Gjermani për spiunim të PMOI

E Enjte, 29 Tetor 2015 

Thirrja në BE për të ekspozuar spiunët dhe aktivitetet e tyre kundër Rezistencës dhe për të dëbimin e tyre


Të mërkurën, më 28 tetor, prokurorët federalë të Gjermanisë njoftuan se më 23 tetor kanë arrestuar një burrë 31-vjeçar, Maysam P., në krye për të qenë një agjent i Ministrisë së Inteligjencës të regjimit Iranian (MOIS) dhe për spiunazhin e Organizatës Popullore Mojahedin të Iranit (PMOI / MEK). Sipas këtij raporti, pesë shtëpitë e të tjerëve u kontrolluan nga prokurorët federalë gjermanë në krye të ngjashme me spiunazhin kundër PMOI.

KONFERENCA E ASAMBLESE KOMBETARE FRANCEZE

E Marte, 27 Tetor 2015

Maryam Rajavi: ndryshimi i Regjimit Iranian dhe demokracia në Iran, çelësi për krizën në Lindjen e Mesme dhe pushtimi i ekstremizmit
Shtatëdhjetë parlamentarët francezë bënë që marrëdhëniet e përmirësuara me kontigjentin e regjimit Iranian mbi përmirësimin e të drejtave të njeriut

OKB-Regjimi Iranian gjatë rrugës për të ekzekutuar më shumë se 1000 persona këtë vit

E Marte, 27 Tetor 2015 

Regjimi i Iranit mund të jetë në rrugën e duhur për të ekzekutuar më shumë se 1.000 njerëz këtë vit, ka thënë një hetues i OKB-së të hënën.
Raportuesi i posaçëm i OKB-së në Iran, Ahmed Shaheed, sugjeroi që shkelësit e të drejtave të njeriut në Iran duhet të cilësohen dhe qortohen në shënjestër me sanksione të tilla si ndalimi udhëtimit.

Z.David Amess MP: 200 Ligjvënësit e UK mbështesin Rezistencen e Iranit

E Premte, 23 Tetor 2015

NCRI – E "tmerrshme mizoria, ekzekutimet dhe arrestimet masive", që po ndodhin në Iran, sidomos në muajt e fundit, eshte zbatuar një "politikë ogurzeze që synon te terrorizoje shoqërinë civile dhe të shuaj çdo formë të mospajtimit në fytyrën e një rritje të mospajtimit popullor kundër Liderit Suprem dhe teokracinë e tij, "tha Z.David Amess MP në një takim për Iranin në Mbretërine e Bashkuar të Parlamentit të hënën.

IRAN: Ish-truproja për Ahmadinexhad u vra në luftën në Siri

E Premte, 23 Tetor 2015 

Një ish-truprojë e ish-presidentit Mahmoud Ahmadinejad i regjimit Iranian është vrarë duke luftuar në Siri, njoftoi të premten media shteterore e regjimit.
Agjencia shtetërore Fars raportoi të premten se Abdollah Bagheri Niakari u vra duke luftuar në luftën civile në Siri përkrah forcave qeveritare siriane në qytetin verior të Aleppo.

Pengohet hyrja e sendeve të nevojshme dhe themelore si dhe kontraktorët të cilët do zhvillonin riparime të domosdoshme në Kampin e Lirisë

E Enjte, 22 Tetor 2015

Të mërkurën, më 21 tetor 2015, major Ahmed Khozair, një agjent nga Komiteti Qeveritar i ngarkuar për të shtypur banorët e Kampit të Lirisë, edhe një herë në javët e fundit, hyrja e penguar e banorëve për nevojat, furnizimet, dhe sende të nevojshme për mirëmbajtjen dhe riparimin e infrastrukturave të kampit, etj pengohen në portën e kampit.

OKB; Shefi dënon ekzekutimin e të miturve në Iran

E Martë, 20 Tetor 2015

Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara Ban Ki-moon të hënën dënoi ekzekutimin e regjimit Iranian të dy të miturve javën e kaluar, ndërsa duke shprehur shqetësimin e tij për rritjen e ekzekutimeve në Iran.

IRAN: IRGC Koloneli vritet në Siri

E Martë, 20 Tetor 2015

NCRI - Një kolonel në Gardës Revolucionare të Trupave të Regjimit Islamik ne Iranian (IRGC), është vrarë në luftën civile të Sirisë, ka njoftuar media shtetërore regjimit Iranian.
IRGC Koloneli mysliman Khizab, i cili për vite të tëra ishte në krye të të regjimit Ya Zahra batalioni të trupave të Divizionit të 14-të 'Imam Hossein' e IRGC në Isfahan, u vra në luftimet në veri-perëndim të Sirisë, tha shtetërorja Saheb News.

Znj. Ermonela Valikaj Felaj : Shqiperia mbeshtetet demokracine ne Irane

Znj. Ermonela Valikaj Felaj, Ministria e shtetit ne mardhenie me Parlamentin Shqipetar.

Pershendetje dhe faleminderit te gjitheve per ftesen ne kete event te Komitetit per mbrojtjen e te drejtave te njeriut ne Iran. Sot eshte dita nderkombetare kundra denimit me vdekje, dhe sinqerisht nuk do te kete nje mundesi tjeter per te bashkuar forcat, perpjekjet dhe shpirtin human te kombeve,te kulturave dhe te feve te ndryshme, ne boten e jashtme, te gjitha keto forca besimi na thone se denimi me vdekje eshte i papranueshem. Po, denimi me vdekje eshte i papranueshem.

Copyright © 2018 NCRI - National Council of Resistance of Iran. All Rights Reserved.