• English
 • French
 • Deutch
 • Italian
 • Arab
 • Spanish
 • Albanian
 • Last Modified: Marte 18 Shkurt 2020, 22:20:46.
Çështja kryesore

Tur Virtual i Ekspozitës Mbresëlënëse në Ashraf 3

Published on 22 Janar 2020.
Muzeu i 120 viteve të betejës për liri në Iran- Ashraf-3 Shqipëri, ku banojnë anëtarët e MEK

Publications
Top issue
Slider
 • English
 • French
 • Deutch
 • Italian
 • Arab
 • Spanish
 • Albanian

SHBA Demokratët shtypin administratën e Obamës mbi Iranin – WSJ

E Hene, 11 Janar 2016

Demokratët në Kongresin e SHBA janë intensifikuar me presionin ndaj administratës Obama për të mbajtur regjimin e Iranit përgjegjës për testimin e saj të raketave balistike, raportoi të hënën gazeta The Wall Street.

Jo Rouhanit – Iranianët marshojnë të Shtunën në Paris

E Shtunë, 09 Janar 2016

 

NCRI - Iranianët në qendër të Parisit, të shtunën kanë mbajtur një protestë kundër abuzimeve të të drejtave të njeriut nga regjimi i mullahëve.
Mbështetësit Iranianë të grupit kryesor opozitar iranian Organizata Mojahedin e Iranit (PMOI ose MEK) e Popullit vuri në dukje se ekzekutimet janë rritur në mënyrë të konsiderueshme nën presidencën e mulla Hassan Rouhani.

Iran: 17 të burgosur ekzekutohen në 2 ditë

E Shtunë, 09 Janar 2016

Regjimi anti-njerëzor të Iranit ka ratcheted deri shtypjen nga frika e zgjerimit të protestave popullore në prag të zgjedhjeve të rremë, veçanërisht përdorimi i dënimit me vdekje brutale. Në vetëm dy ditë, 06-07 janar, ky regjim ka ekzekutuar 17 të burgosur.

IRAN: Dhjetë luftetarë të Forcës Quds dhe anëtarë të IRGC janë vrarë në Siri

E Enjte, 07 Janar 2016 

NCRI - Sipas agjencive të lajmeve shtetërore lidhur me regjimin Iranian islamik të Gardës Revolucionare të Korpusit (IRGC), një oficer i marinës IRGC së bashku me nëntë anëtarë të IRGC dhe mercenarët e Forcës së tij terroriste Quds janë vrarë në përleshje në Siri, dhe kufomat e tyre janë transferuar në Iran për varrojse.

Nëntë të burgosur varen në Iran

E Enjte, 07 Janar 2016

NCRI – Mullahët e regjimit të Mërkurën varen të paktën nëntë të burgosur në Iran.
Të paktën pesë të burgosur janë varur në burgun famëkeq të Gohardasht (Raxhai-Shahr) në burgun Karaj, në veri-perëndim të kryeqytetit Iranian në Teheran. Ata u identifikuan si Maqsoud Mehdizadeh, Sadeq Heidari, Mehdi Sadeqi, Amirhamid Khodabandeh-lou dhe Mahmud Nasir-nejad.

Këshilli i Sigurimit të OKB-së dënon sulmin ndaj ambasadës saudite në Iran

Këshilli i Sigurimit të Kombeve të Bashkuara të hënën dënoi me forcë sulmin ndaj ambasadës saudite në Teheran.

Arabia Saudite ka prerë marrëdhëniet diplomatike me regjimin e Iranit të dielën pasi protestuesit kanë bastisur dhe i kanë vënë zjarrin Ambasadës Saudite në Teheran si dhe Konsullatës në Mashhad.

Mijera vete mblidhen ne Proteste ne Teheran

E Marte, 05 Janar 2016

Protesta ishte kundër plaçkitjes së pasurive të njerëzve nga grupime të regjimit
Protestuesit thërrisnin: "Aksionari Padideh nuk mund të votojë për të gjithë"
Të hënën në mëngjes, më 4 Janar, mijëra njerëz nga qytete të ndryshme, duke përfshirë Mashhad, Kerman dhe Karaj, asetet e të cilit ishin plaçkitur nga institucione shtetërore "Padideh Shandiz," u mblodhën përpara Ministrisë së Brendshme në Teheran dhe kërkoi që pasuritë e tyre tu kthehen atyre. Një numër i tregtarëve fisnike u bashkuan në protestën.

Copyright © 2020 NCRI - National Council of Resistance of Iran. All Rights Reserved.