• English
 • French
 • Deutch
 • Italian
 • Arab
 • Spanish
 • Albanian
 • Last Modified: Hene 27 Janar 2020, 15:14:32.
 • English
 • French
 • Deutch
 • Italian
 • Arab
 • Spanish
 • Albanian

Marrëdhëniet SHBA-Rusi, aktivistja Chavez flet për Vizion Plus

https://youtu.be/ygqfOIv68xM

Shqetësimi i ngritur nga kryeministri Rama dhe disa liderë te tjerë ballkanik per rrezikun e rritjes se ndikimit rus ne Ballkan, gjen mbështetje edhe ne radhët e vete Partisë Republikane Amerikane. Njëra nga eksponentët e administratave te presidenteve Reagan dhe Bush, Linda Chavez, ne nje interviste per Vizion Plus, tregon se ekziston nje rrezik real dhe se marrëdhëniet e afërta te administratës Trump me Rusinë kane shqetësuar edhe kongresin amerikan.

Stampa Email

ingrid betancourt:faleminderit shqiperi

 Politikanja dhe aktivistja e njohur Ingrid Betancourt vlerëson angazhimin e Shqipërisë në strehimin e muxhahedinëve iranianë. Ajo ndodhet në Shqipëri dhe në një intervistë për televizionin Klan thotë se vendi ynë duhet marrë si shembull për respektimin e të drejtave të njeriut.

Stampa Email

"AMBASADORET" E MEK

https://youtu.be/WKJdrh4G90k

Shqipëria duhet të jetë krenare për strehimin e rezistencës Iraniane ndaj regjimit të Teheranit. Dy figura të rëndësishme botërore Linda Chavez, ish këshilltarja e Presidentit Regan dhe kandidatja Kolumbiane për presidente Ingrid Betancourt thanë se veprimi për strehimin e luftëtarëve MEK i bën nder Shqipërisë dhe turpëron Amerikën.

Stampa Email

Patrick J. Kennedy: Fillimi i një epoke të re në historinë e rezistencës iraniane

E djelw, 02 tetor 2016


Patrick J. Kennedy është një mik i sinqertë dhe përkrahës i popullit iranian dhe i rezistencës së tyre të organizuar, në artikullin e tij në thehill.com më 1 tetor, përshkruan situatën e fundit të rezistencës iraniane dhe arsyen pse ai beson se mbështetja ndërkombëtare për këtë, vetëm do të vazhdojë të rritet këtej e tutje. Në vijim është teksti i plotë:

Stampa Email

IRAN: Kerry faleminderon Shqipërinë për ndihmën për të shpëtuar jetën e anëtarëve PMOI-it.

E martë, 13 Shtator 2016

NCRI - Sekretari i Shtetit të Shteteve të Bashkuara John Kerry  bëri komentet për gazetarët të hënën mbi zhvendosjen e suksesshëm grupit të fundit të anëtarëve të grupit kryesor opozitar iranian Organizatës Popullore Mojahedin e Iranit (PMOI ose MEK) nga Kampi Lirisë në Irak për në Shqipëri. Sekretari Kerry e bëri njoftimin në Gazetën e Departamentit të Shtetit në Uashington.

Stampa Email

Maryam Rajavi: Janë sprapsur skemat dhe komplotet për të shkatërruar dhe asgjësuar  PMOI-in / MEK-un.

E hënë, 12 September 2016

 NCRI - Sipas një artikulli të shkruar nga Adele Nazarian, të shfaqur në 11 shtator në breitbart.com., anëtari  i fundit i PMOI Anëtarëve la Kampin e Lirisë për në Shqipëri. Këtu është historia:

Të premten, 280 anëtarët e mbetur të muxhahedinëve-e-Khalq (MEK) - e njohur gjithashtu si Organizata Popullore muxhahedinëve të Iranit (PMOI) - të cilët ishin të vendosur në Kampin Liria (Hurriya) në Irak u zhvendosën në Shqipëri, duke mbyllur kështu zyrtarisht kampin i cili ishte një vend strehimi për disidentët kundër regjimit iranian që nga vitet 1980.

Stampa Email

Përfundimi i suksesshëm i risistemimin të banorëve të Kampit të Lirisë nga Iraku në Evropë

E Premte, 09 shtator 2016

Dështimi i planit për të arrestuar zyrtarët e PMOI-t dhe për të nisur sulme me raketa kundër Kampit të Lirisë
Njëkohshëm me thirrjet në rritje që kërkojnë drejtësi për 30,000 të burgosurit politikë të masakruar, transferimi i sukse sshëm i anëtarëve të PMOI-t hap një kapitull të ri për popullin iranian dhe Rezistencën.

Stampa Email

Copyright © 2020 NCRI - National Council of Resistance of Iran. All Rights Reserved.