• English
 • French
 • Deutch
 • Italian
 • Arab
 • Spanish
 • Albanian
 • Last Modified: Hene 27 Janar 2020, 15:14:32.
 • English
 • French
 • Deutch
 • Italian
 • Arab
 • Spanish
 • Albanian

Deklarata e NCRI

Shqipwria Mbyll Qendrwn e Regjimit Iranian pwr Trajnim Spiunazhi dhe Terrorizmi, Fondacionin Saadi, pas Dwbimit tw Dy Diplomatwve Terroristw të Teheranit

Ministrja shqiptare e Arsimit, Sportit dhe Rinisw ka nxjerrw njw urdhwr pwr mbylljen e menjwhershme tw tw ashtu-quajturit Fondacioni Saadi tw regjimit iranian nw Tiranw.

Shkruar nga Sekretariati i Kwshillit Kombwtar tw Rezistencws sw Iranit (NCRI) mw 26 janar 2020.

Pas dwbimit tw dy diplomatwve terroristw tw regjimit klerikal nga Shqipwria, Ministrja e vendit pwr Arsimin, Sportin dhe Rininw nxori njw urdhwr pwr mbylljen e menjwhershme tw tw ashtu-quajturit Fondacioni Saadi tw regjimit iranian nw Shqipwri.

Continue Reading

Stampa Email

Iran: Djegia e Posterit tw Madh tw Soleimani-t nw Autostradwn Niayesh tw Teheranit

Iran: Djegia e fotove tw Soleimani-t dhe Khamenei-t nw Teheran e qytete tw tjera

Shkruar nga Sekretariati i Kwshillit Kombwtar tw Rezistencws sw Iranit (NCRI) mw 26 janar 2020.

Mbrwmjen e sotme, e shtunw, 25 janar 2020, tw rinjtw e rebeluar i vunw zjarrin njw posteri tw madh tw komandantit kriminel tw Forcave terroriste QodsQassem Soleimani, nw autostradwn Niayesh, nw veri tw kryeqytetit.

Continue Reading

Stampa Email

Shqipëria Mbyll të Ashtu-Quajturën Qendër Kulturore të Regjimit Iranian

Kolegji Saadi në Tiranë është mbyllur, si një nga institucionet fondamentaliste që shërbente si mbulim për regjimin iranian.

Qeveria shqiptare ka mbyllur kolegjin “Saadi” të regjimit iranian në Tiranë të enjten. Kjo e ashtu-quajtur qendër kulturore ishte një qendër e regjimit për eksportimin e Ekstremizmit. Kjo e ashtu-quajtur shkollë drejtohej nga njëri prej dy diplomatëve të regjimit iranian që janë dëbuar së fundmi nga Shqipëria si "persona të padëshirueshëm."

Continue Reading

Stampa Email

Lajmet më të Fundit mbi Iranin – 24 Janar 2020

MACRON: IRANi nuk do të posedojë kurrë armë bërthamore

Presidenti Emmanuel Macron shpalli dje se “Në kontekstin aktual, Franca është e vendosur që Irani të mos mund të posedojë kurrë armë bërthamore, por gjithashtu që ne të shmangim çdo përshkallëzim ushtarak në rajon,” raporton Reuters.

Continue Reading

Stampa Email

Regjimi i Iranit Vazhdon Shkeljet Sistematike të të Drejtave të Njeriut Deklaron Grupi i të Drejtave të Njeriut

Irani: Raportohen shkelje të të drejtave themelore të të burgosurve politikë dhe aktivistëve socialë në burgjet e regjimit.

Regjimi iranian ka përshkallëzuar presionin ndaj të burgosurve politikë, njoftoi Monitoruesi Iranian i të drejtave të njeriut (Iran HRM).

Sipas HRM të Iranit, i burgosuri politik Soheil Arabi është transferuar nga burgu i Evinit në burgun e Madh famëkeq të Teheranit, 20 milje në juglindje të Teheranit, për shkak se nuk pranoi të jepte një deponim të detyruar.

Continue Reading

Stampa Email

Iran: Djegia e Fotove të Khamenei-t dhe Soleimani-t në Teheran e 9 Qytete të Tjera

Iran: Djegia e Fotove të Khamenei-t e Soleimani-t në Teheran dhe Qytete të Tjera nga të Rinjtë e Rebeluar.

Shkruar nga Mohammad Sadat Khansari më 23 janar 2020.

Mëngjesin e ditës së sotme, më 23 janar 2020, të rinjtë e rebeluar grisën e dogjën fotot e liderit suprem të regjimit Ali Khamenei, dhe të mjeshtrit të eliminuar të terrorit Qassem Soleimani në pjesë të ndryshme të Teheranit e në qytete të tjera, duke përfshirë Mashhad, Tabriz, Kerman, Islamshahr, Isfahan, Amol, Karaj, Shahr-e Kord, dhe Semnan.

Continue Reading

Stampa Email

Iran: Vendosja e Mesazheve dhe Posterave të Liderit të Rezistencës, Massoud Rajavi, në Teheran e 22 Qytete

Njësitë e Rezistencës të MEK kanë vendosur foto dhe mesazhe të Massoud Rajavi-t, Liderit të Rezistencës Iraniane, në Teheran e qytete të tjera të Iranit.

Kryengritja e Ka Shkundur Regjimin Deri në Themele

Të hënën dhe të martën, më 21 dhe 22 janar 2020, Njësitë e Rezistencës vendosën postera me foto dhe mesazhe të Z. Massoud Rajavi, Liderit të Rezistencës Iraniane, në disa pjesë të Teheranit, duke përfshirë Boustan Saba, Kryqëzimin Mokhberi dhe Rrugën Marzdaran, si dhe në Mashhad, Isfahan, Shiraz, Tabriz, Karaj, Arak, Zanjan, Rasht, Kermanshah, Qazvin, Qom, Ardebil, Ahvaz, Yazd, Hamedan, Gorgan, Abhar, Kashan, Neishabour, Dehdasht, Rafsanjan, Sabzervar, e qytete të tjera.

Continue Reading

Stampa Email

Iran: Vendosja e Mesazheve dhe Posterave të Massoud Rajavi-t në Teheran e Qytete të Tjera

Iran: Veprimtaritë e Njësive të Rezistencës të MEK në vigjilje të përvjetorit të çlirimit të Udhëheqësit të Rezistencës Iraniane Massoud Rajavi nga burgu i Shahut më 20 janar 1979

Shkruar nga Sekretariati i Këshillit Kombëtar të Rezistencës së Iranit (NCRI) më 19 janar 2020.

Kryengritjet nuk do të shuhen

Të shtunën, më 18 janar 2020, në vigjilje të përvjetorit të çlirimit të liderit të rezistencës iraniane Massoud Rajavi nga burgu i Shahut më 20 janar 1979, Njësitë e Rezistencës vendosën mesazhet dhe posterat e tij në disa pjesë të Teheranit, duke përfshirë autostradat Borzorgrahan, Imam Ali, Niayesh dhe të Universitetit, si dhe në Karaj, Mashhad, Isfahan, Shiraz, Gorgan, Orumiyeh, Zanjan, Sari, Semnan, Sebzevar, Tabriz, Rasht, Ahvaz, e qytete të tjera.

Continue Reading

Stampa Email

Iran: Djegia e Posterave të Qassem Soleimani-t Njëkohësisht me Fjalimin e Khamenei-t në Mbledhjen e Lutjeve të së Premtes në Teheran

Iran: Të rinjtë e rebeluar kanë grisur e djegur posterat e mjeshtrit të eliminuar të terrorit, Qassem Soleimani, në Teheran e qytete të tjera iraniane

Sot, më 17 janar 2020, në të njëjtën ditë kur Lideri Suprem i regjimit Ali Khamenei po fliste në mbledhjen e lutjeve të së premtes në Teheran, të rinjtë e rebeluar grisën e dogjën posterat e mjeshtrit të eliminuar të terrorit, Qassem Soleimani, në pjesë të ndryshme të Teheranit e në qytete të tjera iraniane, si Kerman, Zanjan, Iranshahr, Fassa, Lahijan, Tabriz, Zahedan dhe Masjed Soleiman.

Continue Reading

Stampa Email

Protestat e Iranit: Njerëzit në Sanandaj Zhvillojnë Demonstratë Duke Thirrur, “Khamenei Është Vrasës,” “Vdekje Tiranit, Qoftë Ai Shahu apo Lideri.”

Protestat e Iranit, 16 janar: Protestat në Sanandaj të Iranit perëndimor

Ditën e sotme, të enjten më 16 janar 2020, një grup i madh njerëzish në Sanandaj të Iranit perëndimor, morën pjesë në varrimin e një prej pasagjerëve të pafajshëm të avionit ukrainas që u rrëzua nga dy raketa të IRGC-së.

Ata thërrisnin me sllogane anti-regjim pavarësisht pranisë së gjerë të forcave shtypëse të sigurisë.

Continue Reading

Stampa Email

Iran: Të rinjtë e rebeluar marrin në shënjestër batalionin Fat’h të Divizionit Vali Asr,

Dje, më 14 janar 2020, njëkohësisht me zhvillimin e demonstratave katër ditore nga studentët dhe populli i Iranit në 19 provinca të vendit, të rinjtë e rebeluar morën në shënjestër bazën e batalionit Fat’h të Divizionit të ashtu-quajtur Vali Asr në Behbahan. Kjo bazë ka luajtur një rol shumë aktiv në shtypjen e popullit të Behbahan-it gjatë kryengritjes së nëntorit 2019. 

Continue Reading

Stampa Email

Rinia Sfiduese Sulmon Zyrën e Mashhadit e Njohur për Ndëshkime të Qeverisë, Qendra e Torturës, Shtypjes dhe Plaçkitjes

Irani, 13 Janar: Të rinjtë sfidues sulmuan dhe dogjën Zyrën Qendrore të Ndëshkimeve të Qeverisë në Mashhad në provincën e Kharazan Razavit

Këtë mëngjes, në 13 janar 2020, të rinjtë sfidues  sulmuan dhe dogjën Zyrën Qendrore të Ndëshkimeve të Qeverisë në Mashhad në Provincën Khorovan Razavit, që ndodhet në Bulevardin e ashtuquajtur dëshmor Gharani.

Continue Reading

Stampa Email

Irani Ngrihet në Protesta dhe Kryengritje në të Paktën 17 Provinca deri më Tani.

Protestat në Iran - 12 janar 2020 në Teheran dhe qytete të tjera iraniane

Zonja Rajavi: Irani është ngritur për çlirim nga fashizmi fetar; bota duhet të njohë kërkesën kombëtare për rrëzimin e regjimit

Protestat e popullit iranian kundër tiranisë fetare që sundon Iranin kanë vazhduar për një ditë të dytë radhazi. Ato po përhapen shpejt dhe deri më tani, përveç Teheranit, edhe 16 provinca të tjera kanë dëshmuar protesta.

Continue Reading

Stampa Email

Copyright © 2020 NCRI - National Council of Resistance of Iran. All Rights Reserved.