• English
 • French
 • Deutch
 • Italian
 • Arab
 • Spanish
 • Albanian
 • Last Modified: Merkure 21 Gusht 2019, 13:53:25.
 • English
 • French
 • Deutch
 • Italian
 • Arab
 • Spanish
 • Albanian

Deklarata e NCRI

EDITORIAL: Pesë ditët që mund të trondisin Iranin

Ashraf 3, shtëpia e anëtarëve të grupit kryesor opozitar të Iranit, Muxhahedinët e Popullit (Mujahedin-e Khalq, PMOI ose MEK) në Shqipëri, ka qenë skena e pesë ditëve të një aktiviteti intensiv politik, me një numër konferencash dhe shfaqjesh, që përfshijnë anëtarë të rezistencës si dhe figura politike ndërkombëtare dhe të vendit, në një kohë që Irani ka pushtuar lajmet në një sfond tensionesh rajonale dhe ndërkombëtare.

Continue Reading

Stampa Email

Në Tubimin e MEK, Giuliani u Thotë Liderëve të Regjimit Iranian: Ju Jeni Vrasës Masivë, ‘Duhet të Ikni!

 

Kryebashkiaku i mëparshëm i New York City, Rudy Giuliani, foli të shtunën në eventin e përvitshëm Free Iran, që u mbajt në zyrat qëndrore të grupit kryesor opozitar të Iranit Organizata Muxhahedine e Popullit të Iranit (PMOI, Mujahedin e Khalq, ose MEK), ku akuzoi regjimin e Iranit për “krime ndaj njerëzimit” dhe tha se diktatura e tij nuk mund të tolerohej më, raportoi CNSnews.com të hënën.

Continue Reading

Stampa Email

SHBA do të Vazhdojë ta Rrisë Presionin Deri sa Regjimi i Iranit ta Braktisë Programin e Armëve Bërthamore: John Bolton

Shkruar nga Amir Taghati 

Shtetet e Bashkuara do të vazhdojnë ta rrisin presionin mbi regjimin iranian deri sa ai ta braktisë kërkimin për armë bërthamore dhe t’u japë fund veprimtarive të dhunshme në Lindjen e Mesme, tha të hënën këshilltari i sigurisë kombëtare i Shtëpisë së Bardhë, John Bolton.

Continue Reading

Stampa Email

Tubim i Madh i Iranianëve në Berlin

Znj. Maryam Rajavi: Nevoja për gjykimin, ndëshkimin dhe përjashtimin e mercenarëve të inteligjencës të regjimit klerikal dhe anëtarëve të Gardës Revolucionare
Tregtia me mullahët ndez makinerinë e shtypjes dhe vrasjes; bërja e lëshimeve ndaj tyre rrit perspektivën për luftë.

Të shtunën më 6 korrik 2019, mbi 15000 iranianë zhvilluan një demonstratë masive e madhështore në Berlin.

Continue Reading

Stampa Email

Copyright © 2018 NCRI - National Council of Resistance of Iran. All Rights Reserved.