• English
 • French
 • Deutch
 • Italian
 • Arab
 • Spanish
 • Albanian
 • Last Modified: Shtune 18 Janar 2020, 15:53:10.
 • English
 • French
 • Deutch
 • Italian
 • Arab
 • Spanish
 • Albanian

Mini Raporti i së Premtes për Iranin – 21 Dhjetor 2018

  • Irani po Përballet me Shumë më Tepër sesa Thjesht Sanksionet | Çmimi i Naftës

  Pavarësisht se përmban rezerva masive nafte dhe gazi, sektori iranian i energjisë nuk ka qenë aspak i qendrueshëm gjatë dekadave të fundit. Energjia iraniane ka patur plot ulje e ngritje falë periudhave të zgjatura të trazirave politike në vijim të ngjarjes madhore të Revolucionit Iranian në vitet 1978 dhe 1979,

  Stampa Email

Mini Raporti i së Enjtes për Iranin – 22 Nëntor 2018

 SHBA mirëpret pajtimin e firmave gjermane me sanksionet mbi Iranin

Ambasadori amerikan në Gjermani, Grenell, e ka mirëpritur vendimin e kompanive gjermane për të vepruar në përputhje me sanksionet amerikane duke e ndaluar biznesin me Iranin. Uashingtoni i ka paralajmëruar firmat që bëjnë biznes me Iranin se mund të përballen me pasoja.

Stampa Email

Mini Raporti i së Enjtes për Iranin – 16 gusht, 2018

 • Turma rrethon policin iranian që rreh brutalisht shitësin e rrugës

Të mërkurën në mediat sociale ka qarkulluar gjerësisht një video ku tregohet një turmë e madhe që rrethon policët iranianë në Teheran pasi ata rrahën brutalisht një shitës rruge dhe shkatërruan karrocën e tij të vogël.

Stampa Email

Mini Raporti i së Hënës për Iranin – 13 Gusht, 2018

 

 • Gjenerali amerikan: Iraniani Qasem Soleimani në zemër tëveprimtarive keqdashësenë Lindjen e Mesme

Gjenerali Joseph Votel, komandant i Komandës Qendrore të SHBA-së, ka thënë që Irani është në qendër të një “fushate të kushtueshme dhe të gjerë veprimtarie keqdashëse ” në Lindjen e Mesme.

Stampa Email

Copyright © 2020 NCRI - National Council of Resistance of Iran. All Rights Reserved.