• English
 • French
 • Deutch
 • Italian
 • Arab
 • Spanish
 • Albanian
 • Last Modified: Shtune 07 Dhjetor 2019, 21:01:04.
 • English
 • French
 • Deutch
 • Italian
 • Arab
 • Spanish
 • Albanian

Mini Raporti i së Shtunës për Iranin – 14 Korrik, 2018

 • Varrimi i viktimave të tragjedisë së Sanandaj & ngushëllimet e Maryam Rajavi-it

13 korrik, 2018 – Familjet e individëve që vdiqën gjatë aksidentit tragjik automobilistik në Sanandaj, në Iranin perëndimor, i varrosën të afërmit e tyre me ceremoni të enjten. Banorët e qytetit ishin gjithashtu të pranishëm në ceremoni.

Stampa Email

Mini Raporti i së Hënës për Iranin – 9 Korrik, 2018

 • Kompania hollandeze e transportit KLM thotë se do t’i ndalë fluturimet për në Iran

Kompania ajorore hollandeze KLM thotë që do t’i ndalë fluturimet për në Teheran "për shkak të rezultateve dhe perspektivës negative financiare" si pasojë e tërheqjes së SHBA nga pakti bërthamor i Iranit.

Stampa Email

Mini Raporti i së Enjtes për Iranin – 5 Korrik, 2018.

 • Diplomati i regjimit iranian i arrestuar në Gjermani do të dërgohet në Belgjikë

4 korrik, 2018 – Diplomati iranian i arrestuar në shtetin gjerman të Bavarisë do të transferohet në Belgjikë, sipas Deutsche Ëelle Persian që citon zyrën e prokurorit në shtetin Bamberg të Gjermanisë. Ky entitet nuk lejohet të japë më shumë informacion mbi këtë temë, sipas tryezës së marrëdhënieve publike të zyrës së prokurorit të Bamberg.

Stampa Email

Mini Raporti i së Enjtes për Iranin – 28 Qershor, 2018

Publikuar më 28 qershor 2018.

 • Pompeo: Protestuesve në Iran u ka ardhur në majë të hundës lidershipi i vendit

Sekretari i Shtetit Mike Pompeo të mërkurën, 27 qershor, 2018, komentoi mbi demonstratat në Iran, duke thënë se protestuesve u ka ardhur në majë të hundës lidershipi i vendit.

Stampa Email

Mini Raporti i së Premtes për Iranin – 22 Qershor, 2018

 

 • Iraniani Akuzohet për Komplotim për të Kontrabanduar Materiale nga Illinois

Një padi federale ka akuzuar një biznesmen iranian 56 vjeçar se është përpjekur të kontrabandojë materiale të përdorura në industrinë e raketave dhe të ndaluara nga rregulla të mos-proliferimit bërthamor nga Illinois në Iran.

Stampa Email

Mini Raporti i së Mërkurës për Iranin – 20 Qershor, 2018

 • Ekspertët e OKB Nxisin Iranin të Ndalojë Ekzekutimin ‘Arbitrar' të të Dënuarit të Mitur

Dy ekspertë të të drejtave të OKB u kanë bërë thirrje autoriteteve iraniane të ndalojnë ekzekutimin e planifikuar të një djali të dënuar për vrasjen e mësuesit të tij në moshën pesëmbëdhjetë vjeçare.

Stampa Email

Mini Raporti i së Hënës për Iranin – 18 Qershor, 2018

 

 • Ekzekutimi i një njeriu të pafajshëm në Iran

Sot në mëngjes, e hënë, 18 qershor 2018, regjimi i Iranit ekzekutoi një burrë të pafajshëm nga minoriteti fetar Sufi i vendit.

Mohammad Salas, 51, u torturua, i thyen dhëmbët dhe brinjët, pati nevojë për 17 qepje në kokë, humbi shikimin dhe ndërgjegjen si dhe e detyruan të bëjë një "rrëfim" të rremë.

Stampa Email

Mini Raporti i së Mërkurës për Iranin – 13 Qershor, 2018

 

 • Ylli indian i shahut tërhiqet nga eventi i Iranit për shkak të rregullit të mbulimit të kokës

Indi: Ylli i shahut Soumya Sëaminathan nuk ka dashur të marrë pjesë në Kampionatin e Shahut të Skuadrave Aziatike, që do të mbahet në Hamadan, Iran, nga 26 korriku deri më 4 gusht, për shkak të rregullit të detyrueshëm të mbulimit të kokës në vend i cili, sipas saj, shkel të drejtat e saj personale.

Stampa Email

Copyright © 2018 NCRI - National Council of Resistance of Iran. All Rights Reserved.