Monday, July 13, 2020
Ballina Multimedia

Multimedia

Shpërthimi në jug të Teheranit lë pesë të vdekur e të plagosur

  Shpërthim në Baghershahr, një qytet në jug të Teheranit, kryeqytetit iranian – 7 korrik 2020   Pas një vargu shpërthimesh e zjarresh në Iran, një shpërthim...

Pragu i varfërisë në Teheran shkon përtej 45 milion rial

Varfëria është e shfrenuar në Iran Guvernatori provincial i Teheranit shpalli të mërkurën se pragu i varfërisë në këtë provincë ka arritur në 45 milion...

Opozita iraniane NCRI liston emrat e 60 protestuesve të plagosur në kryengritjen e nëntorit 2019

Protestat në Iran, 2019 Komiteti i Sigurisë dhe Anti-terrorizmit i Këshillit Kombëtar të Rezistencës së Iranit (NCRI), një koalicion grupesh opozitare që kërkojnë ndryshim demokratik...

Dokumentet e Reja të Zbardhura nga NCRI Konfirmojnë Brutalitetin e Regjimit të Mullahëve dhe Përmasat e Mëdha të Protestave të Iranit

Shkruar nga MahmoudHakamian Dokumentet e reja të zbardhura nga NCRI konfirmojnë brutalitetin e regjimit të mullahëve dhe përmasat e mëdha të protestave të Iranit Rezistenca Iraniane...

Përmbledhje e Lajmeve të Fundit – 27 Prill 2020

Iran: Numri i Vdekjeve nga Koronavirusi në 298 Qytete Shkon në mbi 35,800 Organizata Muxhahedine e Popullit të Iranit (PMOI / MEK) shpalli të dielën më...

Iran: Fermerët protestojnë në Isfahan kundër politikave shkatërrimtare të regjimit

Iran, 25 prill 2020—Një numër i madh fermerësh nga e gjithë provinca e Isfahanit në Iranin qendror zhvilluan një tubim në qytetin Isfahan jashtë...

Anglo iranianët, përkrahësit e MEK dhe NCRI përkujtojnë viktimat e rrëzimit të aeroplanit në Londër

10 janar, Londër- Mbështetësit e MEK dhe NCRI mblodhën në përkujtimin e viktimave të avionit të pasagjerëve të Ukrainës Anglo-iranianët, përkrahës të Organizatës Popullore...

Friday’s Iran Mini Report – September 21, 2018

Protestat e Iranit Marrin Mbështetje në New York ‘Protestat e Iranit marrin mbështetje në New York’ është një event që do të organizohet nga...

Mini Raporti i të Dielës për Iranin – 6 maj, 2018

 Iran: Protestë në Teheran TEHERAN, 6 maj. Një grup njerëzish, investimet e të cilëve në institutin financiar të mbështetur nga qeveria, "Afzal-e Toos", janë...

Mini Raporti i Të Premtes Për Iranin – 4 Maj, 2018

Gjykata e regjimit të Iranit imponon ndalim total ndaj Telegram-it Një gjykatë iraniane ka urdhëruar ndalim total të Telegram, shërbimit më të përhapur të...

Mini Raport i të enjtes mbi Iranin – 01 maj 2018

  Dokumentet e Iranit tregojnë se marrëveshja bërthamore 'është ndërtuar mbi gënjeshtra' Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo thotë marrëveshja bërthamore...

Mini  Raport i të premtes mbi Iranin – 27 prill 2018

Botuar më 27 prill 2018. Mijëra vetë demonstrojnë në Iranin jugperëndimor 27 prill 2018 - Mijëra njerëz dhe banorë të qytetit të...

Iran: arrestohen 889 persona në 22 qytete gjatë festivalit të zjarrit

Regjimi anti-njerëzor i mullahëve përdori arrestimet në masë në të gjithë Iranin për t'u ballafaquar me kryengritjet dhe protestat popullore gjatë festimit të Festivalit...

Iran: Protestë e mijëra pensionistëve dhe shoferëve të autobusëve të Tehranit

E martë, 28 shkurt 2017 Këtë mëngjes, 28 shkurt, mijëra pensionistë demonstruan përpara parlamentit të regjimit për të protestuar për gjendjen e tmerrshme të...

Mijera vete mblidhen ne Proteste ne Teheran

E Marte, 05 Janar 2016 Protesta ishte kundër plaçkitjes së pasurive të njerëzve nga grupime të regjimitProtestuesit thërrisnin: "Aksionari Padideh nuk mund të...

Parti të ndryshme bashkohen në mbështetje të Rezistencës Iraniane

Të pranishëm me datë 13 qershor ne marshimin e Rezistencës Iraniane në Paris kanë qënë, ambasadori Kenneth Blackwell, një nga shumë delegatët amerikanë në...