Tuesday, March 31, 2020
Ballina News

News

Përmbledhje e Lajmeve të Fundit – 31 mars 2020

31 Mars 2020 AddThis Sharing Buttons Share to TëitterTëitterShare to FacebookFacebookShare to PrintPrintShare to EmailEmailShare to PinterestPinterestShare to MoreMore Iran: Numri i Vdekjeve nga Koronavirusi Shkon në...

Iran: Kryengritje në Burgun Sepidar në Ahvaz, në Protestë kundër Përqasjes Kriminale të Regjimit ndaj Katastrofës së Koronavirusit

31 Mars 2020 AddThis Sharing Buttons Share to TëitterTëitterShare to FacebookFacebookShare to PrintPrintShare to EmailEmailShare to PinterestPinterestShare to MoreMore Iran: Kryengritje në burgun Sepidar në Ahvaz Kryengritje të...

Iran: Numri i Vdekjeve nga Koronavirusi Shkon në Mbi 13,600 në 232 Qytete

Shkruar nga Sekretariati i Këshillit Komëtar të Rezistencës së Iranit (NCRI) 29 Mars 2020 Facebook16TëitterPrintEmailPinterestMore6 Iran: Shpërthimi i Koronavirusit, Mars 2020 Hassan Rouhani tërhiqet me nxitim nga deklaratat...

Përmbledhje e Lajmeve të Fundit – 28 Mars 2020

FacebookTëitterPrintEmailPinterestMore6 Iran: Vdekjet nga Koronavirusi Numri i Vdekjeve nga Koronavirusi në Iran sipas burimeve të PMOI MEK - 13000 Organizata Muxhahedine e Popullit të Iranit (PMOI) shpalli këtë...

Iran: Kryengritje dhe Zjarre në Burgun e Hamedan, të Burgosurit Arratisen

28 Mars 2020 Facebook4TëitterPrintEmailPinterestMore33 Iran: Kryengritje në burgun e Hamedan Të shtunën më 28 mars 2020, të burgosurit e burgut Alvand në Hamedan protestuan kundër refuzimit nga...

Iran: Vdekjet nga Koronavirusi, 27 Mars 2020, 6:00 PM CET

27 Mars 2020 Facebook8TëitterPrintEmailPinterestMore10 Organizata Muxhahedine e Popullit të Iranit (PMOI) shpalli këtë mbasdite, më 27 mars 2020, se Koronavirusi ua ka marrë jetën më shumë se 12,400 njerëzve...

SHBA Vë Sanksione mbi Rrjetin Terrorist të IRGC-së të Regjimit Iranian në Irak

27 Mars 2020 FacebookTëitterPrintEmailPinterestMore6 Departamenti Amerikan i Thesarit Zyra e Kontrollit të Aseteve të Huaja (OFAC) në Departamentin e Thesarit të Shteteve të Bashkuara (OFAC), në një...

Iran: Kryengritje në Burgun e Saqqez, të Burgosurit Arratisen

Shkruar nga Sekretariati i Këshillit Kombëtar të Rezistencës së Iranit (NCRI) 27 Mars 2020 Facebook10TëitterPrintEmailPinterestMore5 Iran – Burgu Saqqez Të premten, më 27 mars 2020, të burgosurit në...

Përmbledhje e Lajmeve të Fundit – 27 mars 2020

Shkruar nga një Shkrimtar i Stafit 27 Mars 2020 FacebookTëitterPrintEmailPinterestMore2 Iran: Shpërthimi i Koronavirusit, Mars 2020 PËRMBAJTJA E KËSAJ FAQEJE DO TË PËRDITËSOHET ME LAJMET MË TË FUNDIT PËRDITËSIMI:...

Kryengritje në Burgun e Tabriz-it: Rojat Hapin Zjarr, Plagosin të Burgosurit

27 Mars 2020 Facebook1TëitterPrintEmailPinterestMore2 Iran: Kryengritje në burgun e Tabriz-it Znj. Rajavi bën thirrje për ndërhyrje të menjëhershme ndërkombëtare për të liruar të burgosurit në mënyrë që...

Ligjvënësit Italianë Shprehin Solidaritetin e Tyre me Popullit e Iranit, Dënojnë Fshehtësinë e Regjimit Lidhur me Përhapjen e Koronavirusit

  Shkruar nga Mahmoud Hakamian 25 Mars 2020 Facebook8TëitterPrintEmailPinterestMore10 Parlamenti italian Komiteti i Parlamentarëve italianë për një Iran të Lirë, në një letër drejtuar Michelle Bachelet, Komisioneres së Lartë...

Miqtë Kanadezë të një Irani Demokratik Shprehin Mbështetje për të Burgosurit Iranianë Mes Krizës së Koronavirusit

  Shkruar nga Mahmoud Hakamian 25 Mars 2020 Facebook3TëitterPrintEmailPinterestMore2 Letra e Miqve Kanadezë të një Irani Demokratik drejtuar Javaid Rehman-it Miqtë Kanadezë të një Irani Demokratik, në një letër...

Iran: Numri i Vdekjeve nga Koronavirusi Arrin në 11,500 në 222 Qytete

  25 Mars 2020 FacebookTëitterPrintEmailPinterestMore9 Maryam Rajavi: Pajisjet mjekësore dhe burimet financiare të IRGC-së dhe Zyrës së Khamenei-t duhet t’u vihen në dispozicion të varfërve Organizata Muxhahedine e...

Përmbledhje e Lajmeve të Fundit – 24 Mars 2020

Iran: Vdekjet nga Koronavirusi, 24 Mars 2020, 6:00 PM CET Organizata Muxhahedine e Popullit të Iranit (PMOI / MEK) shpalli mbasditen e sotme, më 24...

Përmbledhje e Lajmeve të Fundit – 23 mars 2020

23 mars 2020 Facebook6TëitterPrintEmailPinterestMore13 Mbi 10,500 njerëz në 212 qytete të Iranit kanë vdekur nga koronavirusi, sipas opozitës iraniane PMOI/MEK PMOI/MEK shpalli mbasditen e sotme, e hënë,...

Përmbledhje e Lajmeve të Fundit – 22 Mars 2020

22 Mars 2020 Facebook8TëitterPrintEmailPinterestMore13 Lajmi i fundit: Mbi 9,600 njerëz në 210 qytete të Iranit kanë vdekur nga koronavirusi, sipas opozitës iraniane PMOI/MEK Numri...