Wednesday, October 20, 2021

News

Select a news topic from the list below, then select a news article to read.

Regjimi Iranian e Privon Popullin nga një Tjetër Nevojë Bazë: Buka

Ndërkohë që protestat kundër mungesave të ujit në jug-perëndim të Iranit vazhdojnë, raportet nga Irani tregojnë se së shpejti iranianët do ta kenë të pamundur ta blejnë bukën,...

Forcat e Inteligjencës arrestojnë protestuesin e plagosur në Iranin jugor

Rashed Torkamani, i cili ishte plagosur nga forcat e shtetit në një port të Iranit jugor, është arrestuar pasi kishte shkuar në një spital...

Iran – Njësitë e Rezistencës dhe Mbështetësit e MEK Nxisin Bojkot të Farsës së...

“Jo vrasësve të 1,500 dëshmorëve të kryengritjes së nëntorit 2019, jo farsës së zgjedhjeve” Në fillim të Vitit të Ri iranian, mbështetësit e Mujahedin-e Khalq...

Fashizmi Fetar në Pushtet Var 11 Njerëz në Gohardasht, Kermanshah, Sanandaj, Dastgerd

22 prill 2020 Iran: Karaj, burgu Gohardasht Maryam Rajavi: Për të terrorizuar njerëzit dhe për ta marrë nën kontroll situatën, mullahët kanë nisur ekzekutimet Thirrje komunitetit ndërkombëtar...

Çfarë Nënkupton Fakti që Irani i Dërgon Karburant Libanit

  Shkruar nga Shahriar Kia Foto fajli Ditët e fundit, autoritetet e Libanit kanë shpallur se kanë marrë dërgesën e tretë me karburant nga Irani. Ndërkohë, iranianët...

Klajda Gjosha, ish-Ministre shqiptare për Integrimin Europian, në një event online që bën thirrje...

Është e papranueshme ajo që po ndodh në Iran, torturat dhe ekzekutimet. E mbështes vërtet atë që zonja Rajavi po bën për popullin e...

Mediat shtetërore: Një e treta e iranianëve jetojnë në varfëri absolute

Sipas një raporti të publikuar nga Ministria iraniane e Kooperativave, Punës, dhe Mirëqenies Sociale, rreth 26.5 milion njerëz, një e treta e popullsisë iraniane, jetonin...

 Zëvendës Presidenti amerikan qëndron përkrah rezistencës së popullit iranian kundër mullahëve

Zëvendës Presidenti ameikan Mike Pence vuri theksin mbi rezistencën e popullit iranian kundër regjimit të mullahëve. Duke iu referuar demonstratës së...

Maryam Rajavi: Perëndimi duhet të tregojë vendosmërinë për të ndaluar Iranin nga marrja bombë...

Maryam Rajavi: Perëndimi duhet të tregojë vendosmërinë e nëse ajo është e mundur të ndaloj regjimin iranian nga marrja bombë bërthamore Bashkëpunimi me regjimin...

Reagimi i Pacipë i Regjimit Iranian Ndaj Ambasadorit Gjerman

  Një mbështetëse e NCRI proteston kundër ekzekutimit të Navid Afkari – Berlin Regjimi iranian e ka thirrur dhe paralajmëruar Z. Hans Udo-Muzel, ambasadorin e Gjermanisë...