Saturday, July 11, 2020
Ballina News Human Rights

Human Rights

Iran: Përditësim Lidhur me Koronavirusin, Mbi 68,100 Vdekje, 9 Korrik 2020

Ministria e Shëndetësisë ka shpallur një rritje të paprecedent me 221 raste të reja vdekjesh në 24 orët e fundit Ministri i Shëndetësisë:...

Iran: Ministria e Inteligjencës e Regjimit dhe Drejtësia Arrestojnë e Dënojnë me Burgim Mbështetësit dhe Familjarët e MEK

  Shkruar nga Sekretariati i Këshillit Kombëtar të Rezistencës së Iranit (NCRI) 9 korrik 2020 Ministria e Inteligjencës dhe Sigurisë (MOIS) dhe Drejtësia e regjimit iranian kanë...

IRAN: Forcat e Sigurisë qëllojnë për vdekje 17-vjeçarin në Khuzestan

Forcat iraniane të sigurisë kanë vrarë Omid Eydani-n, një 17-vjeçar nga Omidiyeh, Khuzestan Të rinjtë e guximshëm të Omidyeh, në provincën Khuzestan, u përballën me...

Kriza e Koronavirusit në Iran Thyen Rekorde të Reja, por Shifrat e Sakta Vazhdojnë të Mos Raportohen

Shkruar nga Mahmoud Hakamian Kriza e Koronavirusit në Iran Irani vazhdon të vërë rekorde të reja për sa i përket totalit të vdekjeve brenda një dite...

Iran: Numri i Vdekjeve nga Koronavirusi në 342 qytete shkon mbi 66,900

  Organizata Muxhahedine e Popullit të Iranit (PMOI/MEK) shpalli të martën më 7 korrik 2020, se numri i vdekjeve nga koronavirusi në 342 qytete të Iranit...

Iran: Numi i të vdekurve nga Koronavirusi në 342 shtete ka kaluar 66,400

Iran: Përditësim lidhur me Koronavirusin, mbi 66,400 vdekje, 6 korrik 2020, Organizata Muxhahedine e Popullit të Iranit (OMPI) njoftoi këtë mbasdte, 6 Korrik, 2020, se...

Iran: Përditësim Lidhur me Koronavirusin, Mbi 65,900 Vdekje, 5 Korrik 2020

  Përditësim Lidhur me Koronavirusin, Mbi 65,900 Vdekje, 5 Korrik 2020 Organizata Muxhahedine e Popullit të Iranit (PMOI) shpalli mbasditen e sotme, më 5 korrik 2020, se...

Iran: Përditësim Lidhur me Koronavirusin, Mbi 65,200 Vdekje, 4 Korrik 2020

Iran: Përditësim Lidhur me Koronavirusin, Mbi 65,200 Vdekje, 4 Korrik 2020 Organizata Muxhahedine e Popullit të Iranit (PMOI) shpalli mbasditen e sotme, më 4 korrik 2020,...

Iran: Numri i Vdekjeve nga Koronavirusi në 342 Qytete Shkon mbi 64,800

  Muxhahedine e Popullit të Iranit (PMOI/MEK) shpalli të premten, më 3 korrik 2020, se numri i vdekjeve nga koronavirusi në 342 qytete të Iranit është...

Iran: Numri i Vdekjeve nga Koronavirusi në 341 Qytete Shkon Mbi 63,200

Organizata Muxhahedine e Popullit të Iranit (PMOI) shpalli mbasditen e sotme, më 30 qershor 2020, se koronavirusi ua ka marrë jetën mbi 63,200 njerëzve në 341 qytete...

Zyrtari i Regjimit Iranian: Një deri në Dy Milion Iranianë do të Vdesin nga COVID-19

Shkruar nga Shahriar Kia Ndërkohë që numri i vdekjeve nga COVID-19 vazhdon të rritet me shpejtësi në Iran, zyrtarët e regjimit iranian po detyrohen t’i pranojnë disa...

Iran: Përditësim Lidhur me Koronavirusin, Mbi 62,600 Vdekje, 29 Qershor 2020

NUMRI I VIKTIMAVE (DERI MË 29 qershor 2020) Organizata Muxhahedine e Popullit të Iranit (PMOI) shpalli mbasditen e sotme, më 29 qershor 2020, se koronavirusi ua...

Iran: Numri i Vdekjeve nga Koronavirusi në 340 Qytete Shkon Mbi 62,100

Shkruar nga Sekretariati i Këshillit Kombëtar të Rezistencës së Iranit (NCRI) Iran: Përditësim Lidhur me Koronavirusin, Mbi 62,100 Vdekje, 28 qershor 2020, Drejtori i shërbimeve shëndetësore...

Iran: dënime me vdekje dhe burg për protestuesit e arrestuar, me qëllimin për të parandaluar një kryengritje

Kryegjyqtari i Isfahan-it: MEK duhet ta dijë që, nëse ndodh një shkelje si ato të 2009-ës, 2017-2018 dhe nëntorit të shkuar, ne do të...

Regjimi i Mullahëve do të Ekzekutojë të Arrestuarit e Protestave të Iranit, Komuniteti Ndërkombëtar Duhet të Ndërhyjë

  Gjykata Supreme e regjimit iranian ka miratuar dënimet me vdekje për tre të rinj të arrestuar gjatë protestave mbarëkombëtare të Iranit në 2019-ën Gjykata Supreme...

Iran: Numri i Viktimave të Koronavirusit në 340 Qytete Mbi 61,500

Mbi 61,100 njerëz kanë vdekur nga koronavirusi i ri në 340 qytete të shpërndara në të 31 provincat e Iranit, sipas raporteve të marra...