Friday, June 5, 2020
Ballina News Iran Protests

Iran Protests

Iran: Infermierë e njerëz të tjerë zhvillojnë protesta pavarësisht krizës së koronavirusit

Infermierë në një tubim proteste në Teheran, Iran   Raportim nga PMOI/MEK Iran, 3 qershor 2020—Infermierë e njerëz nga degë të tjera të shoqërisë iraniane po zhvillojnë...

Protesta të reja në qytete të ndryshme të Iranit

Protesta në provincat Khuzestan dhe Kurdistan, Iran Raportim nga PMOI/MEK Iran, 31 maj 2020—Protestat po përshkallëzohen në mbarë Iranin teksa njerëz nga të gjitha sferat e...

Ministri i Brendshëm i Mullahëve Mbulon Krimet Kundër Njerëzimit, Përpiqet Dëshpërimisht ta Minimizojë Numrin e Martirëve të Kryengritjes së Nëntorit

Të rënë për liri - Martirët e Protestave të Iranit -- Nëntor 2019 Duke e pranuar mbylljen e internetit dhe përmasat masive të protestave, Rahmani-Fazli...

Iran: Banorët dhe Fermerët në Farokhshahr Bëjnë Protestë Kundër Konfiskimit të Tokave Bujqësore dhe Ndryshimit të Rrjedhës së Lumit Karoun

Fermerë dhe banorë të Farokhshahr grumbullohen jashtë zyrës së Guvernatorit të Chaharmahal dhe Bakhtiari-26 maj 2020 Të martën, më 26 maj 2020, një numër i...

E përditshmja iraniane Resalat: Populli nuk duron dot më, i duhet vetëm një shkëndijë

Banorët në Gheyzanieh të Iranit jug-perëndimor, duke bllokuar një rrugë me goma makinash në flakë për të shprehur protestën e tyre teksa nëpër shtëpia...

Iran: Forcat e regjimit hapin zjarr mbi fshatarët që kërkojnë ujë të pijshëm

Banorët e fshatit Gheyzanieh në provincën Khuzestan të Iranit jug-perëndimor protestuan ndaj mungesës së ujit të pijshëm dhe forcat e regjimit hapën zjarr Raportim nga...

Protestat vazhdojnë në disa qytete iraniane pavarësisht kërcënimit prej koronavirusitProtestë nga infermierët në Isfahhan

Raportimi nga PMOI / MEK Irani, 22 maj 2020-- Politikat shkatërruese të regjimit iranian gjatë pandemisë së koronavirusit e kanë lënë ekonominë tashmë të sëmurë...

Iran: Raportohen protesta në qytete të shumta pavarësisht pandemisë së koronavirusit

Pensionistë të ushtrisë grumbullohen në Shiraz të Iranit jug-qendror Raportim nga PMOI/MEK Iran, 15 maj 2020—Pavarësisht krizës së koronavirusit që vazhdon në Iran, dhe raporteve që tregojnë...

Iran: Raportohen protesta në qytete të shumta pavarësisht pandemisë së koronavirusit

Pensionistë të ushtrisë grumbullohen në Shiraz të Iranit jug-qendror Raportim nga PMOI/MEK Iran, 15 maj 2020—Pavarësisht krizës së koronavirusit që vazhdon në Iran, dhe raporteve që tregojnë...

Irani: Mësuesit, minatorët dhe punëtorët e bashkisë zhvillojnë mitingje proteste

  Mësimdhënësit që zhvillojnë një tubim proteste jashtë Majlis (parlamentit) të regjimit në kryeqytetin iranian Teheran të hënën, 4 maj 2020 Raportimi nga PMOI / MEK Irani,...

Raportohen protesta në Teheran & qytete të tjera të Iranit

Punëtorët e bashkisë bëjnë protestë në Lagjen e Gjashtë të Ahvazit në Iranin jug-perëndimor Raportim nga PMOI/MEK   Iran, 28 prill 2020—Raportohet se njerëz nga të gjitha...

Postimi i Banderolave ​​dhe Mesazheve të Lidershipit të Rezistencës Iraniane në Kryeqytet dhe në Qytete të Tjera të Iranit

Shkruar nga Sekretariati i Këshillit Kombëtar të Rezistencës së Iranit (NCRI) 27 Prill 2020Teherani - IRGC është çelësi për të mbajtur në fuqi diktaturën fetare...

Iran: Vendosja e Posterave dhe Mesazheve të Udhëheqjes së Rezistencës

22 prill 2020 Vendosja e posterave dhe mesazheve të udhëheqjes së Rezistencës Maryam Rajavi: Entitetet mjekësore dhe financiare të kontrolluara nga Khamenei dhe IRGC duhet t’i...

Regjimi i Mullahëve Dërgon Forca Kriminale në Lagjen Falak-E-Din të Khorramabad-it dhe ua Shkatërron Shtëpitë të Varfërve

15 prill 2020 Konflikt i rëndë mes banorëve të Falak-e-Din në Khorramabad dhe forcave shtypëse të regjimit I shoqëruar nga forca të shumta represive, prokurori i...

Udhëheqja e Rezistencës u Bën Thirrje Iranianëve të Revoltohen dhe t’i Bashkohen Solidaritetit Kombëtar, Thekson Rolin e Mullahëve në Përhapjen e Koronavirusit

12 prill 2020 Veprimtaritë e Njësive të Rezistencës në Qytetet Iraniane ‌Khamenei dhe IRGC janë shkaku i përhapjes së Koronavirusit Zgjedhja e popullit iranian: ‌Khamenei dhe regjimi...

Shpërthimi i Koronavirusit në Iran: Forcat Ushtarake Dezertojnë Bazat e Tyre

2 prill 2020 AddThis Sharing Buttons Share to TëitterTëitterShare to FacebookFacebook12Share to PrintPrintShare to EmailEmailShare to PinterestPinterestShare to MoreMore4 Iran, shpërthimi i koronavirusit në garnizonin e Birjand:...