Saturday, July 11, 2020
Ballina News Iran Resistance

Iran Resistance

Sukseset e Vazhdueshme të Lëvizjes Iraniane të Rezistencës, MEK-ut dhe NCRI-së Duhet të Nxisin Mbështetje nga Jashtë Vendit

Tubim i Madh i Iranianëve, Mbështetës të MEK & NRCI, në Berlin – 2019   Më 17 korrik, dhjetëra mijëra iranianë do t’i bashkohen konferencës ndërkombëtare...

Njësitë e Rezistencës të MEK Shpërndajnë Mesazhin e Shpresës dhe Rezistencës në Iran

Një shembull i veprimtarive të Njësive të Rezistencës të MEK brenda Iranit. Raportet dhe filmimet nga Irani tregojnë se veprimtaritë e “Njësive të Rezistencës” të...

Diplomati Terrorist i Regjimit Iranian që Tentoi të Hidhte në Erë Tubimin e MEK për Lirinë e Iranit, Në Burg për të Tretin Vit...

Shkruar nga Shahriar Kia E përditshmja shtetërore Keyhan, e njohur si zëdhënëse e Liderit Suprem të regjimit iranian Ali Khamenei, shkroi të mërkurën: “Burgosja e  Assadi-t ka hyrë në...

Samiti Global për Lirinë e Iranit më 17 Korrik: Frika e Regjimit Iranian se do të  Përmbyset nga Populli dhe Njësitë e Rezistencës të...

Shkruar nga Shahriar Kia 4 korrik 2020 Znj. Maryam Rajavi, Presidentja e zgjedhur e Këshillit Kombëtar të Rezistencës së Iranit Në situatën aktuale, diktatura fetare në Iran...

Njësitë e Rezistencës të MEK, Shtylla Kurrizore e Alternativës së Vlefshme ndaj Regjimit Iranian

Tubimi i Madh për Lirinë e Iranit në Paris, korrik 2017 – foto fajli Për një kohë tepër të gjatë, ligjvënësit perëndimorë kanë patur tendencën...

Rëndësia e Samitit Virtual për Lirinë e Iranit 2020

Maryam Rajavi, Presidentja e zgjedhur e Rezistencës Iraniane, në Tubimin për Lirinë e Iranit në Ashraf 3- 13 korrik 2019 Çdo vit opozita iraniane zhvillon tubimin...

Përpjekjet e Dëshpëruara të Regjimit Iranian për ta Demonizuar MEK-un: Falsifikimi i Email-eve

Shkruar nga Shahriar Kia Mbështetësit e MEK në një tubim në Londër, korrik 2019 Regjimi iranian shpërndan rregullisht informacione të rreme lidhur me lëvizjen kryesore opozitare...

Mesazhi i z. Kopliku ish-deputeti Socialist dhe Kreu I Shoqatës së Miqësisë Shqiptaro-Muxhahedine për Konferencën Ndërkombëtare Online për Lirinë dhe Demokracinë në Iran

Të shtunën, më 20 qershor 2020, me rastin e fillimit të vitit të 40-të të rezistencës së popullit iranian kundër fashizmit fetar që sundon...

Mesazhi i zonjës Pampuri Anëtar i Parlamentit shqiptar për Konferencën Ndërkombëtare Online për Lirinë dhe Demokracinë në Iran

Të shtunën, më 20 qershor 2020, me rastin e fillimit të vitit të 40-të të rezistencës së popullit iranian kundër fashizmit fetar që sundon...

Mesazhi i Prof. Dr. Rita Süssmuth në Konferencën Ndërkombëtare në Ashraf 3

https://youtu.be/yoy-QNY5eaw Prof. Dr. Rita Süssmuth, Kryetare e Bundestagut Gjerman (1988-1998), dhe ish-Ministre Federale, dha një mesazh solidariteti në Konferencën Ndërkombëtare në Ashraf 3, me rastin...

Fjalimet e Rama Yade dhe Ingrid Betancourt në një Konferencë të Madhe Online për Lirinë dhe Demokracinë në Iran

Gjatë fjalimit të saj në konferencën e madhe ndërkombëtare online në mbështetje të lirisë dhe demokracisë në Iran, Rama Yade, ish-Sekretarja franceze për të...

Gjykata e Hamburgut Nuk e Lejon FAZ të Bëjë Akuza të Rreme Kundër Muxhahedinëve të Popullit të Iranit (MEK)

Shkruar nga Sekretariati i Këshillit Kombëtar të Rezistencës së Iranit (NCRI) 25 qershor 2020 Ndërtesa e Gjykatës së Hamburgut, Gjermani Akuzimet për “torturë” dhe “ndalim të takimit...

Komiteti i Punëve të Jashtme në Parlamentin Britanik Publikon Raportin nga BCFIF që Ekspozon Mizoritë e Regjimit Iranian dhe Mbështet Rezistencën Iraniane

Parlamenti i Mbretërisë së Bashkuar Komiteti i Punëve të Jashtme në Dhomën e Komunave të Mbretërisë së Bashkuar ka publikuar në faqen e tij të internetit një...

Konferencë Ndërkombëtare Online me Praninë e Znj. Maryam Rajavi në Rreth 2,000 Lokacione në Mbarë Botën

Konferencë Ndërkombëtare Online me Praninë e Znj. Maryam Rajavi në Rreth 2,000 Lokacione në Mbarë Botën Me rastin e fillimit të vitit të 40-të të...

Shumica në Dhomën e Përfaqësuesve në SHBA i Qëndron Përkrah Popullit dhe Rezistencës së Iranit

Shkruar nga Shahriar Kia 17 qershor 2020 Organizata e Komuniteteve Iraniano-Amerikane (OIAC) ka zhvilluar një konferencë virtuale, ku kanë marrë pjesë ligjvënës e personalitete të larta...

Kongresi Amerikan do të Nxjerrë një Rezolutë Dypartiake – Plan për një Iran të Lirë

https://youtu.be/2JAAHAehfPk nga CD Media Staff Më 17 qershor, në një konferencë në Kongres do të prezantohet një rezolutë gjithëpërfshirëse në përgjigje të kërcënimeve nga regjimi i...