Wednesday, April 8, 2020
Ballina News Iran Resistance

Iran Resistance

Iranianët e Mërguar, Mbështetës të MEK në Gjermani, Nxisin Kancelaren Gjermane që të Mbajë Anën e Popullit Iranian në Situatën e Shpërthimit të Koronavirusit

6 prill 2020 FacebookTëitterPrintEmailPinterestMore11 Shoqata e Iranianëve të Mërguar në Gjermani Shoqata e Iranianëve të Mërguar në Gjermani, e cila mbështet Organizatën Muxhahedine të Popullit të Iranit...

Zbulimet e Muxhahedinëve të Popullit dhe lajmet e rreme të regjimit iranian kundër Muxhahedinëve në Shqipëri lidhur me Koronavirusin

Nga 21 shkurti e deri më sot, Organizata e Muxhahedinëve, MeK, në përputhje me detyrën e saj patriotike dhe në mënyrë që ta...

Përmbledhje e Lajmeve të Fundit – 27 mars 2020

Shkruar nga një Shkrimtar i Stafit 27 Mars 2020 FacebookTëitterPrintEmailPinterestMore2 Iran: Shpërthimi i Koronavirusit, Mars 2020 PËRMBAJTJA E KËSAJ FAQEJE DO TË PËRDITËSOHET ME LAJMET MË TË FUNDIT PËRDITËSIMI:...

Ligjvënësit Italianë Shprehin Solidaritetin e Tyre me Popullit e Iranit, Dënojnë Fshehtësinë e Regjimit Lidhur me Përhapjen e Koronavirusit

  Shkruar nga Mahmoud Hakamian 25 Mars 2020 Facebook8TëitterPrintEmailPinterestMore10 Parlamenti italian Komiteti i Parlamentarëve italianë për një Iran të Lirë, në një letër drejtuar Michelle Bachelet, Komisioneres së Lartë...

Miqtë Kanadezë të një Irani Demokratik Shprehin Mbështetje për të Burgosurit Iranianë Mes Krizës së Koronavirusit

  Shkruar nga Mahmoud Hakamian 25 Mars 2020 Facebook3TëitterPrintEmailPinterestMore2 Letra e Miqve Kanadezë të një Irani Demokratik drejtuar Javaid Rehman-it Miqtë Kanadezë të një Irani Demokratik, në një letër...

Përmbledhje e Lajmeve të Fundit – 24 Mars 2020

Iran: Vdekjet nga Koronavirusi, 24 Mars 2020, 6:00 PM CET Organizata Muxhahedine e Popullit të Iranit (PMOI / MEK) shpalli mbasditen e sotme, më 24...

Mbështetës të NCRI dhe MEK Mbajnë Konferencë në Kaliforni: Solidaritet me Protestat e Iranit dhe Viktimat e Avionit të Rrëzuar

10 janar,  Mbështetës të NCRI dhe MEK Mbajnë Konferencë në Kaliforni në Solidaritet me Protestat e Iranit dhe Viktimat e Avionit të Rrëzuar...

Njerëzit në Iran dhe në të gjithë globin festojnë vdekjen e Qassem Soleimani

Iranianët që festojnë vdekjen e Qassem Soleimani në Iran dhe në vendet e tjera Irani, përkrahës i Organizatës Popullore Mojahedin të Iranit (PMOI, Mujahedin-e...

Mediat Shtetërore Iraniane: Banderolat e Liderëve të MEK Përmbi Autostradat Tona

Mediat shtetërore iraniane kanë pohuar ekzistencën e banderolave që shfaqen në qytete të ndryshme të Iranit në mbështetje të liderit të Rezistencës Iraniane Massoud Rajavi dhe...

Irani bën komplote terroriste në tokën europiane ndërkohë që BE përpiqet ta mbrojë regjimin nga trysnia e sanksioneve të Trump

9 Gusht, 2018 Ish-Kryeministri shqiptar Pandeli Majko ka zbuluar për Fox News se zyrtarët amerikanë i kanë thënë se duhet ta shtojë sigurinë vetjake...

Mini Raporti i së Premtes për Iranin – 01 Qershor, 2018

  GE Tërhiqet nga Puna në Iran General Electric Co. po planifikon t’i japë fund shitjeve të naftës dhe pajisjeve të...

Mini Raporti i të Shtunës për Iranin – 19 Maj, 2018

  Kompanitë më të fundit europiane që ndikohen nga sanksionet Grupi francez i gazit dhe energjisë Engie, firma polake e gazit...

Mini Raporti i të Martës për Iranin – 15 Maj, 2018

Demonstratë kundër vizitës së Mohammad Javad Zarif Ministrit të Jashtëm të regjimit iranian Mbështetës të opozitës iraniane, Këshilli Kombëtar i Rezistencës së...

Kuvendi për Lirinë e Iranit në Washington D.C

5 maj, 2018 – Delegacione nga më shumë se 40 shtete të SHBA u mblodhën në kuvendin për lirinë e Iranit në Washington D.C.,...

Thirrje për lirimin e të burgosurve në grevë urie në Iran

 NCRI - Aktivistët e të drejtave të njeriut u bëjnë thirrje autoriteteve iraniane të lirojnë disa të burgosur që janë në grevë urie. Aktivistët...

 Miniraporti iranian i së hënës – 9 prill 2018

  Telegrami do të filtrohet në Iran në më pak se 20 ditë "Në një takim me Azari Jahromin, Ministri i Komunikacikoneve...