Wednesday, January 26, 2022

Raporti i IAEA-së Rrit Domosdoshmërinë që Bota t’i Ndalë Ambiciet Bërthamore të Regjimit Iranian

  Pas vizitës së Rafael Grossi-t, Drejtor i Përgjithshëm i Agjencisë Ndërkombëtare të Energjisë Atomike (IAEA), në Iran, në raportin e saj më të ri,...

Çështja Bërthamore e Iranit Nuk do të Jetë Kurrë në Favor të Raisi-t

Kush mund ta shpjegonte më mirë situatën e rëndë të qeverisë iraniane dhe liderit suprem të saj, Ali Khamenei, sesa vetë zëdhënësi i saj...

Komplekset e Padeklaruara Bërthamore Janë Shenjë e një Presioni të Pamjaftueshëm mbi Veprimtaritë Bërthamore...

  Iran: Komplekset e pasurimit në Fordow Rafael Grossi, drejtori i përgjithshëm i Agjencisë Ndërkombëtare të Energjisë Atomike, ka deklaruar së fundmi se Irani duhet të...

Kush Është Mohammad Eslami: Një Zgjedhje e Pavend apo një Gjetje Perfekte?

  30th August 2021 Të dielën, Ebrahim Raisi, presidenti i ri i regjimit iranian, shpalli se kishte zgjedhur Mohammad Eslami-n si zëvendës të tij dhe si kreun...

Raportet e reja të IAEA theksojnë dështimin e JCPOA në frenimin e armëve bërthamore...

Agjencia Ndërkombëtare e Energjisë Atomike paraqiti raportin e saj tremujor mbi aktivitetet bërthamore të regjimit iranian, dhe tani është më e qartë se kurrë...

Gënjeshtrat dhe Fshehjet e Regjimit Iranian Lidhur me Projektet Atomike Pas Marrëveshjes Bërthamore

Znj. Rajavi kishte paralajmëruar për mashtrimet e mullahëve Ali Akbar Salehi, kreu i Agjensisë Atomike të regjimit të mullahëve, e ka pranuar se mullahët...

Rezistenca Iranian zbulon një vendndodhje të fshehtë bërthamore në Iran e cila përdoret për...

Këshilli Kombëtar i Rezistencës së Iranit zbuloi të martën detajet e një vendodhje top-sekret nëntokësor që përdoret aktualisht nga regjimi Iranian për kërkime dhe...

Perëndimi duhet të mbështesë popullin iranian, i cili kundërshton programin bërthamor të Iranit

  Pas më shumë se tre muajsh, ende nuk ka shenja të dukshme përparimi në negociatat mbi rivendosjen e mundshme të marrëveshjes bërthamore të Iranit...

Macron Paralajmëron Rouhani-n për Pasojat Nëse Regjimi Iranian e Shkel më Tej Paktin Bërthamor

Shkruar nga Shahriar Kia  Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, i tha të shtunën Presidentit të regjimit iranian, Hassan Rouhani, se është thellësisht i shqetësuar nga...

Iran: A e Ka Dobësuar Presioni Maksimal JCPOA-në apo Thjesht Ka Ekspozuar Dobësinë e...

Nga fillimi i këtij muaji, Ministri i Jashtëm i Francës Jean Yves Le Drian foli në media rreth degradimit të vazhdueshëm të paktit bërthamor...