Tuesday, May 24, 2022

Zhvatja bërthamore e Teheranit përkeqësohet ndërsa BE-ja refuzon të veprojë

Dosja foto-objektet bërthamore të Iranit Këtë muaj, regjimi iranian miratoi një taktikë të re vonese, ndërsa zyrtarë të ndryshëm iranianë filluan të nxisin një grup...

Iran: JCPOA Ka Qenë Gjithmonë një ‘Guaskë Boshe’

Pas disa ditësh negociata me regjimin iranian mbi programin e tij klandestin bërthamor, diplomatët europianë pohuan se pakti bërthamor me Teheranin së shpejti do...

Politikat Mashtruese të Regjimit Iranian Dhe JCPOA

Pavarësisht pretendimeve të Teheranit se ka siguruar një raund të ri negociatash me P4+1 në Bruksel, zyrtarët europainë dhe amerikanë e kanë mohuar ekzistencën...

Iran: Retorika e Teheranit për bisedimet bërthamore nxit frikën nga lëshimet e reja perëndimore

Palais Coburg, vendi i një takimi të Planit të Përbashkët Gjithëpërfshirës të Veprimit (JCPOA), në Vjenë Regjimi iranian vazhdoi të jepte përshtypjen se ishte nën...

IRAN: “Reaktori i Arakut na Ka Dhënë 9 Kg Plutonium në Vit, Mjaftueshëm për...

Iran: Anëtari i Komisionit Parlamentar të Regjimit për Marrëveshjen Bërthamore: “Reaktori i Arakut na Ka Dhënë 9 Kg Plutonium në Vit, Mjaftueshëm për një Bombë” Në...

Regjimi i Dëshpëruar i Iranit Përpiqet Të Mbyllë Boshllëqet e Sigurimit Bërthamor

Pas shumë përplasjeve mes Ministrisë së Inteligjencës dhe Sigurisë (MOIS) të regjimit iranian dhe Gardës Revolucionare (IRGC), regjimi ka finalizuar vendimin e tij për...

Bisedimet në Vjenë kanë përfunduar, thotë shefi bërthamor i Teheranit.

Në periferi të tubimit të supozuar të Ditës së Kudsit, kreu i organizatës së Energjisë Atomike të regjimit iranian i quan bisedimet bërthamore si...

Teherani nuk do të heqë dorë nga qëllimi i vrasjes së amerikanëve, edhe në...

Shkruar nga Shahriar Kia Këtë javë, komandanti i njësisë detare të Korpusit të Gardës Revolucionare Islamike (IRGC) tha se Teherani nuk do të ndalojë përpjekjet...

Pse Shtysa për ta Hequr IRGC-në e Regjimit Iranian nga Lista e Terroristëve po...

Deri më tani, Shtëpia e Bardhë ka hezituar të pranojë kërkesën e regjimit iranian për të hequr Korpusin e Gardës Revolucionare Islamike nga lista...

Kërkesa e Regjimit Iranian për Heqjen nga Lista të IRGC-së Mund të Jetë Duke...

Gjatë një konference të përbashkët për shtyp me homologun e tij sirian, gjatë vizitës në Damask, ministri i jashtëm i regjimit iranian Hossein Amir-Abdollahian,...