Sunday, March 29, 2020
Ballina News

News

Përmbledhje e Lajmeve të Fundit – 27 mars 2020

Shkruar nga një Shkrimtar i Stafit 27 Mars 2020 FacebookTëitterPrintEmailPinterestMore2 Iran: Shpërthimi i Koronavirusit, Mars 2020 PËRMBAJTJA E KËSAJ FAQEJE DO TË PËRDITËSOHET ME LAJMET MË TË FUNDIT PËRDITËSIMI:...

Kryengritje në Burgun e Tabriz-it: Rojat Hapin Zjarr, Plagosin të Burgosurit

27 Mars 2020 Facebook1TëitterPrintEmailPinterestMore2 Iran: Kryengritje në burgun e Tabriz-it Znj. Rajavi bën thirrje për ndërhyrje të menjëhershme ndërkombëtare për të liruar të burgosurit në mënyrë që...

Ligjvënësit Italianë Shprehin Solidaritetin e Tyre me Popullit e Iranit, Dënojnë Fshehtësinë e Regjimit Lidhur me Përhapjen e Koronavirusit

  Shkruar nga Mahmoud Hakamian 25 Mars 2020 Facebook8TëitterPrintEmailPinterestMore10 Parlamenti italian Komiteti i Parlamentarëve italianë për një Iran të Lirë, në një letër drejtuar Michelle Bachelet, Komisioneres së Lartë...

Miqtë Kanadezë të një Irani Demokratik Shprehin Mbështetje për të Burgosurit Iranianë Mes Krizës së Koronavirusit

  Shkruar nga Mahmoud Hakamian 25 Mars 2020 Facebook3TëitterPrintEmailPinterestMore2 Letra e Miqve Kanadezë të një Irani Demokratik drejtuar Javaid Rehman-it Miqtë Kanadezë të një Irani Demokratik, në një letër...

Iran: Numri i Vdekjeve nga Koronavirusi Arrin në 11,500 në 222 Qytete

  25 Mars 2020 FacebookTëitterPrintEmailPinterestMore9 Maryam Rajavi: Pajisjet mjekësore dhe burimet financiare të IRGC-së dhe Zyrës së Khamenei-t duhet t’u vihen në dispozicion të varfërve Organizata Muxhahedine e...

Përmbledhje e Lajmeve të Fundit – 24 Mars 2020

Iran: Vdekjet nga Koronavirusi, 24 Mars 2020, 6:00 PM CET Organizata Muxhahedine e Popullit të Iranit (PMOI / MEK) shpalli mbasditen e sotme, më 24...

Përmbledhje e Lajmeve të Fundit – 23 mars 2020

23 mars 2020 Facebook6TëitterPrintEmailPinterestMore13 Mbi 10,500 njerëz në 212 qytete të Iranit kanë vdekur nga koronavirusi, sipas opozitës iraniane PMOI/MEK PMOI/MEK shpalli mbasditen e sotme, e hënë,...

Përmbledhje e Lajmeve të Fundit – 22 Mars 2020

22 Mars 2020 Facebook8TëitterPrintEmailPinterestMore13 Lajmi i fundit: Mbi 9,600 njerëz në 210 qytete të Iranit kanë vdekur nga koronavirusi, sipas opozitës iraniane PMOI/MEK Numri...

21 Laureatë të Çmimit Nobel Dënojnë Fshehjen e Fakteve nga Regjimi Iranian Lidhur me Shpërthimin e Koronavirusit, Duke e Quajtur Atë një Krim Kundër...

22 Mars 2020 Facebook11TëitterPrintEmailPinterestMore16 Laureatët e çmimit Nobel 21 laureatë të çmimit Nobel nga SHBA, Kanadaja, Gjermania dhe Norvegjia, në një letër drejtuar Sekretarit të Përgjithshëm...

Përmbledhje e Lajmeve të Fundit – 20 Mars 2020

Shpërthimi i koronavirusit në Iran kthehet në një krim kundër njerëzimit pas fshehjes së fakteve nga regjimi; roli i grave në luftimin e Covid-19...

SHBA Vë Sanksione të Reja mbi Regjimin Iranian, e Quan Atë Burimi i Shpërthimit të Koronavirusit në Iran

Sekretari Amerikan i Shtetit Mike Pompeo në konferencën për shtyp të martën, më 17 mars Të martën, Shtetet e Bashkuara vunë sanksione të reja mbi regjimin...

Përmbledhje e Lajmeve të Fundit – 16 Mars 2020

16 mars 2020: Lajmet e Fundit Mbi 5,500 Njerëz në 186 Qytete të Iranit Kanë Vdekur nga Koronavirusi, Sipas Opozitës Iraniane Pmoi/Mek ...

Përmbledhje e Lajmeve të Fundit – 14 mars 2020

Iran: Përhapja e Koronavirusit - Mars 2020 Mbi 4,500 njerëz në 175 qytete të iranit kanë vdekur nga KORONAVIRUSi, sipas opozitës iraniane PMOI/MEK ...

Përhapja e Koronavirusit në Iran: Imazhet Satelitore Konfirmojnë Gërmimin e Varrezave Masive në Qom Pavarësisht Mohimit nga Regjimi të Numrit të Vdekjeve, i Cili...

Iran, Qom – varre të reja për viktimat e koronavirusit Imazhe të reja satelitore ku shfaqen varreza masive në qytetin iranian Qom ekspozojnë fshehjen kriminale...

Në Senatin Amerikan Mbahet Konferencë Mbi të Drejtat e Njeriut në Iran

  në senatin amerikan mbahet konferencë mbi të drejtat e njeriut në IRAN Me rastin e Nowruz-it, Vitit të Ri iranian, në Senat u...

Raporti i AFP për MEK në Shqipëri: “Një Kompleks i Shkëlqyer i ndërtuar nga Zero mbi një Kodër Shqiptare”

AFP: Në Shqipëri, disidentët iranianë planifikojnë një revolucion Në një raport të botuar të enjten, Agencia France Press (AFP), pasqyronte luftën për liri...