Wednesday, April 8, 2020
Ballina News

News

Iran: Numri i Vdekjeve nga Koronavirusi Arrin në 20,400 në 245 Qytete

Facebook8TëitterPrintEmailPinterestMore10 Parlamenti i regjimit bllokon mocionin urgjent për një karantinim një mujor mbarëkombëtar Organizata Muxhahedine e Popullit të Iranit (PMOI / MEK) shpalli të martën, më 7...

Grupi i të Drejtave Njerëzore: Në Mesin e Shpërthimit të Koronavirusit në Iran, të Burgosurit Janë më të Pambrojturit dhe Duhet të Lirohen Menjëherë

Iran Human Rights Monitor (Iran HRM) ka publikuar raportin mujor për muajin e marsit, në të cilin fokusohet tek shpërthimi i koronavirusit në Iran, veçanërisht nëpër burgjet iraniane. Duke...

Irani: 19 vjeç i burgosur i vrarë nën tortura nga regjimi në Miandoab

4/3/2020 Danial Zeinolabedini, i vrarë nën tortura nga autoritetet e regjimit në Miandoab, Irani perëndimor Raportimi nga PMOI / MEK Irani, 3 Prill 2020  Burgu I të...

Irani: Të paktën shtatë të burgosur të vrarë nga forcat e sigurisë në Ahvaz

4/3/2020Iran, 3 Prill 2020 - Të paktën shtatë të burgosur u vranë nga forcat e sigurisë së regjimit në burgun Sepidar të Ahvaz në...

Iran: Numri i Vdekjeve nga Koronavirusi Arrin në 19,500 në 242 Qytete

6 prill 2020 FacebookTëitterPrintEmailPinterestMore11 Organizata Muxhahedine e Popullit të Iranit (PMOI / MEK) shpalli të hënën, më 6 prill 2020, se numri i vdekjeve nga Koronavirusi ka...

Anëtari i Task Forcës Iraniane për Koronavirusin: Llogaritet që 500,000 Njerëz në Iran Janë Infektuar me Koronavirus

6 prill 2020 FacebookTëitterPrintEmailPinterestMore19 Koronavirusi-Iran,Teheran, Spitali Masih Daneshvari Të hënën më 6 prill, Hamid Souri, një anëtar i task forcës kombëtare të Iranit për Koronavirusin, në një...

Iranianët e Mërguar, Mbështetës të MEK në Gjermani, Nxisin Kancelaren Gjermane që të Mbajë Anën e Popullit Iranian në Situatën e Shpërthimit të Koronavirusit

6 prill 2020 FacebookTëitterPrintEmailPinterestMore11 Shoqata e Iranianëve të Mërguar në Gjermani Shoqata e Iranianëve të Mërguar në Gjermani, e cila mbështet Organizatën Muxhahedine të Popullit të Iranit...

Shpërthimi i Koronavirusit në Iran: Regjimi i Arreston e Keqtrajton Anëtarët e Stafit Mjekësor Pavarësisht Përpjekjeve të Tyre të Palodhura

6 prill 2020 Facebook8TëitterPrintEmailPinterestMore14 Lajmet nga Irani tregojnë se zyrtarët e regjimit kanë ndjekur penalisht një tjetër mjek që kishte paralajmëruar për përhapjen e koronavirusit. Dr. Rahim Yousefpour nga...

Iran: Numri i Vdekjeve nga Koronavirusi Arrin në 18,600 në 242 Qytete

5 prill 2020 Facebook28TëitterPrintEmailPinterestMore12 Maryam Rajavi: Vendimi kriminal i Khamenei-t dhe Rouhani-t për t’i kthyer njerëzit në punë do të rezultojë në viktima të panumërta Organizata Muxhahedine...

Përmbledhje e Lajmeve të Fundit – 5 Prill 2020

FacebookTëitterPrintEmailPinterestMore2 Iran: Kriza e COVID-19, Prill 2020 PËRMBAJTJA E KËSAJ FAQEJE DO TË PËRDITËSOHET ME LAJMET E FUNDIT Iran: Numri i Vdekjeve nga Koronavirusi Shkon në Mbi...

Përhapja e Koronavirusit në Irak: Një Tjetër Suvenir i Regjimit Iranian, Përveç Terrorizmit dhe Kaosit

4 prill 2020 Facebook15TëitterPrintEmailPinterestMore7 Për shkak të neglizhencës së zyrtarëve të regjimit iranian, udhëtimet e pelegrinëve dhe udhëtarëve iranianë drejt Irakut, sidomos drejt qyteteve Najaf dhe...

Irani: Fatalitetet e koronavirusëve tejkalojnë 16.800 në 238 qytete

3 Prill 2020 Organizata e Popullit Moxhahedin e Iranit (PMOI / MEK) njoftoi të Premten, në3 Prill 2020, se numri i të vdekurve për Koronavirusin...

Përmbledhje e Lajmeve të Fundit – 4 Prill 2020

Share to TëitterTëitterShare to FacebookFacebook2Share to PrintPrintShare to EmailEmailShare to PinterestPinterestShare to MoreMore3 Shpërthimi i koronavirusit në Iran: Njerëzit detyrohen të rrezikojnë jetën për shkak...

Zbulimet e Muxhahedinëve të Popullit dhe lajmet e rreme të regjimit iranian kundër Muxhahedinëve në Shqipëri lidhur me Koronavirusin

Nga 21 shkurti e deri më sot, Organizata e Muxhahedinëve, MeK, në përputhje me detyrën e saj patriotike dhe në mënyrë që ta...

Iran- Numri i Vdekjeve nga Koronavirusi Arrin në 16,100 në 237 Qytete

2 prill 2020 Facebook14TëitterPrintEmailPinterestMore12 Organizata Muxhahedine e Popullit të Iranit (PMOI / MEK) shpalli më 2 prill 2020 se numri i vdekjeve nga Koronavirusi ka arritur në...

Shpërthimi i Koronavirusit në Iran: Forcat Ushtarake Dezertojnë Bazat e Tyre

2 prill 2020 AddThis Sharing Buttons Share to TëitterTëitterShare to FacebookFacebook12Share to PrintPrintShare to EmailEmailShare to PinterestPinterestShare to MoreMore4 Iran, shpërthimi i koronavirusit në garnizonin e Birjand:...