Thursday, August 6, 2020
Ballina News Terrorism & Fundamentalism

Terrorism & Fundamentalism

Agjentja e Inteligjencës e Regjimit Klerikal e Ka Joshur Gholamreza Mansouri-n për ta Çuar në Rumani, Është Larguar nga Vendi Menjëherë pas Arrestimit të...

Përmes agjentëve e operativëve të tij të njohur e të fshehtë, regjimi klerikal është përpjekur ta paraqesë vrasjen e gjykatësit të korruptuar Gholamreza Mansouri, i...

Në Seancën e Dytë Dëgjimore, Gjykata në Anversë ia Referon Degës së Anti-Terrorit  Ndjekjen Penale të Diplomatit Terrorist të Regjimit Iranian, Assadollah Assadi, dhe...

Diplomati Terrorist i Regjimit Iranian, Assadollah Assadi Gjykimi do të nisë më 27 nëntor 2020 Të enjten, më 30 korrik 2020, një gjykatë në Anversë të...

Diplomati Iranian dhe Tre Bashkëpunëtorët e Tij Gjykohen për Tentativën me Bombë Kundër Tubimit të Madh në Paris

  Të mërkurën më 15 korrik 2020 do të fillojë në Belgjikë gjykimi i Assadollah Assadi, një diplomat terrorist i regjimit klerikal i cili urdhëroi...

Iran: Raporti për 2019-ën i Zyrës Federale Gjermane për Mbrojtjen e Kushtetutës Nënvizon Tentativat Terroriste të Regjimit Iranian Kundër MEK

  Shkruar nga MahmoudHakamian Raporti për 2019-ën i Zyrës Federale Gjermane për Mbrojtjen e Kushtetutës Nënvizon Tentativat Terroriste të Regjimit Iranian Kundër MEK Bundesamt für Verfassungsschutz (BfV), shërbimi i brendshëm...

Terroristi që tentoi të hidhte në erë tubimin Liri për Iranin të MEK, në burg për të tretin vit

Assadollah Assadi, një diplomat iranian me bazë në Vienë, është arrestuar më 1 korrik 2018 nga policia gjermane për një komplot me bombë kundër...

Shpërthimi në Iran: Regjimi Iranian Gënjen për sa i Përket Shpërthimit të një Depozite Gazi

  Këshilli Kombëtar i Rezistencës së Iranit – Komiteti për Sigurinë dhe Anti-terrorizmin Shpërthimi ka ndodhur në sektorin e Parchin që përdoret për prodhimin e kokave...

Raporti i Reuters Nënvizon Nevojën për Masa të Rrepta për të Ndaluar Kërcënimet e Regjimit Iranian

  Raporti i Reuters Nënvizon Nevojën për Masa të Rrepta për të Ndaluar Kërcënimet e Regjimit Iranian Në një raport special të mërkurën, Reuters ekspozoi projektin e fshehtë...

Një Avion Qeshm do të Fluturojë për në Sofia Mbrëmjen e së Enjtes për ta Rikthyer Mansouri-n dhe Dy të Burgosur në Iran

Shkruar nga Sekretariati i Këshillit Kombëtar të Rezistencës së Iranit (NCRI) Këshilli Kombëtar i Rezistencës së Iranit – Komiteti për Sigurinë dhe Anti-terrorizmin Urgjente-Gholamreza Mansouri Prokuroria rumune...

Iran: Organizata e Inteligjencës e IRGC-së po Përpiqet të Dërgojë një Avion Privat për ta Rikthyer Gholam Reza Mansouri-n në Iran

Shkruar nga Sekretariati i Këshillit Kombëtar të Rezistencës së Iranit (NCRI) Rumani, Pallati i Drejtësisë në Bukuresht Të hënën, ish i burgosuri politik Mohammad Hooshyar Emami...

Departamenti Amerikan i Shtetit Publikon Fletë Faktesh për Terrorizmin e Regjimit Iranian

24 maj 2020 Departamenti amerikan i Shtetit publikoi një fletë faktesh më 22 maj lidhur me “Vrasjet dhe Veprimtaritë Terroriste Jashtë Vendit” të regjimit iranian. Siç e ka...

Irani: Deputeti zbulon se regjimi ka paguar nga 20 deri në 30 miliardë dollarë në Siri

Shkruar nga Sekretariati i Këshillit Kombëtar të Rezistencës së Iranit (NCRI) 22 Maj 2020 Falahatpisheh dhe Bashar al-Asad Shuma aktuale e shpenzimeve të regjimit në Siri është...

SHBA Vë Sanksione të Reja mbi Kompaninë Frontale të Regjimit Iranian në Irak

2 maj 2020 Ndërtesa e Thesarit amerikan Zyra për Kontrollin e Aseteve të Huaja (OFAC) në Departamentin amerikan të Thesarit, në një njoftim për shtyp më...

Shumica e ligjvënësve amerikanë i Bënë Thirrje Kombeve të Bashkuara për Zgjatjen e Embrargos së Armëve për Iranin

1 Maj 2020 "Gati 90% e anëtarëve të Dhomës së Përfaqësuesve të Sh.B.A-së kanë nënshkruar një letër ku i kërkohet administratës Trump të rrisë veprimin...

Direktiva Konfidenciale e Qendrës së Komandës së Regjimit të Iranit për Komunikimet dhe Sigurinë e Zbatimit të Ligjit (ICT)

Shkruar nga Sekretariati i Këshillit Kombëtar të Rezistencës së Iranit (NCRI) 17 Prill 2020Këshilli Kombëtar i Rezistencës së Iranit - Komiteti për Siguri dhe Kundër...

Regjimi i Iranit ua Merr Peng Jetët Njerëzve në Situatën e Koronavirusit për të Hequr Sanksionet, Ndërkohë që Vazhdon të Merret me Terrorizëm

13 prill 2020 Iran: Metroja e Teheranit pa distancim social në mesin e shpërthimit të koronavirusit – prill 2020 Që nga shpërthimi i koronavirusit në Iran, përveç...

Përhapja e Koronavirusit në Irak: Një Tjetër Suvenir i Regjimit Iranian, Përveç Terrorizmit dhe Kaosit

4 prill 2020 Për shkak të neglizhencës së zyrtarëve të regjimit iranian, udhëtimet e pelegrinëve dhe udhëtarëve iranianë drejt Irakut, sidomos drejt qyteteve Najaf dhe...