Tuesday, December 7, 2021

Numri i grave të ekzekutuara në Iran gjatë mandatit të Rouhani-t si president i...

Numri i grave të ekzekutuara gjatë presidencës së Rouhani-t arrin në 109   Drejtësia e regjimit klerikal ka ekzekutuar edhe një grua tjetër të dëshpëruar mëngjesin...

Regjimi i Mullahëve Është Përgjegjës për Vrasjen Brutale të Rominës 14-Vjeçre me Ligjet dhe...

Vrasja tragjike për nder e Romina Ashrafi-t, një vajzë 14-vjeçare në rrethin Talesh, nga i ati, është rezultat i politikave e ligjeve shtypëse e...

Dy gra nga Behbahan janë thirrur në prokurori për shkak të pjesëmarrjes në një...

Farzaneh Ansarifar mban foton e vëllait të saj të vrarë nga forcat e sigurisë në nëntor 2019   Dy gra nga Behbahan janë thirrur në Prokurorinë...

Farzaneh Ansarifar kërkon drejtësi për vëllain e saj, pavarësisht se ndiqet penalisht

  Farzaneh Ansari duke mbajtur fotografinë e vëllait të saj Farzaneh Ansarifar përballet me një çështje të fabrikuar dhe akuza të rreme të shqyrtuara në Degën...

Një punëtore tekstilesh vdes pasi i kapet koka nga një makinë tjerrëse

Marzieh Taherian – punëtore tekstilesh Një punëtore tekstilesh ka humbur jetën pasi i është kapur koka nga një makinë tjerrëse. Marzieh Taherian po punonte me një...

Myslimanë të moderuar ndihmoni të mundim ekstremizmin Islamik

E Premte, 04 Dhjetor 2015  Nga Sarvnaz Chitsaz Arritja MajaveÇdokush edhe me një njohuri kalimi të mësimeve të Islamit duhet të dinë se Kurani...

Yasaman Aryani-t dhe nënës së saj, Monireh Arabshahi, nuk u jepet leje daljeje nga...

Yasaman Aryani dhe nëna e saj, Monireh Arabshahi Yasaman Aryani dhe nëna e saj, Monireh Arabshahi, janë privuar nga leja për të dalë nga burgu....

Gratë e MEK: Pesë dekada të betejës për liri në Iran

Gra të reja mbështetëse të Rezistencës Iraniane mbajnë postera të Presidentes së zgjedhur të NCRI, Maryam Rajavi, në një demonstratë në Londër. Artikull nga PMOI/MEK Iran,...

Saba Kord Afshari në grevë urie për lirimin e nënës së saj

Saba Kord Afshari recently ëhile on leave   Saba Kord Afshari ka nisur një grevë urie që të shtunën, 8 maj 2021, për të protestuar ndaj...

Gratë kryefamiljare flenë nëpër vrima nën tokë për shkak të varfërisë

Disa kryefamiljare femra kanë gjetur strehim në periferitë e qyteteve për shkak të varfërisë dhe mungesës së strehimit të përshtatshëm. Ato jetojnë nëpër tunele...