Përmbledhje e Lajmeve të Fundit – 24 Mars 2020

Iran: Vdekjet nga Koronavirusi, 24 Mars 2020, 6:00 PM CET Organizata Muxhahedine e Popullit të Iranit (PMOI / MEK) shpalli mbasditen e sotme, më 24...

Përmbledhje e Lajmeve të Fundit – 23 mars 2020

23 mars 2020 Facebook6TëitterPrintEmailPinterestMore13 Mbi 10,500 njerëz në 212 qytete të Iranit kanë vdekur nga koronavirusi, sipas opozitës iraniane PMOI/MEK PMOI/MEK shpalli mbasditen e sotme, e hënë,...

Përmbledhje e Lajmeve të Fundit – 22 Mars 2020

22 Mars 2020 Facebook8TëitterPrintEmailPinterestMore13 Lajmi i fundit: Mbi 9,600 njerëz në 210 qytete të Iranit kanë vdekur nga koronavirusi, sipas opozitës iraniane PMOI/MEK Numri...

21 Laureatë të Çmimit Nobel Dënojnë Fshehjen e Fakteve nga Regjimi Iranian Lidhur me...

22 Mars 2020 Facebook11TëitterPrintEmailPinterestMore16 Laureatët e çmimit Nobel 21 laureatë të çmimit Nobel nga SHBA, Kanadaja, Gjermania dhe Norvegjia, në një letër drejtuar Sekretarit të Përgjithshëm...

Iran: Numri i Vdekjeve nga Koronavirusi Arrin Majat, Mbi 9,600 të Vdekur në 210...

22nd March 2020 FacebookTëitterPrintEmailPinterestMore2 Iran: Shpërthimi i COVID-19, spitali Kamkar, Qom Maryam Rajavi: Komentet e Khamenei-t tregojnë krizën e regjimit, frikën nga kryengritjet Organizata...

Iran: Numri i vdekjeve nga koronavirusi arrin në 8,200 në 200 qytete

XShkruar nga Sekretariati i Këshillit Kombëtar të Rezistencës së Iranit (NCRI) 20 Mars 2020 FacebookTëitterPrintEmailPinterestMore2 Iran: Numri i vdekjeve nga koronavirusi arrin në 8,200...

Përmbledhje e Lajmeve të Fundit – 20 Mars 2020

Shpërthimi i koronavirusit në Iran kthehet në një krim kundër njerëzimit pas fshehjes së fakteve nga regjimi; roli i grave në luftimin e Covid-19...

Iran: Të Burgosurit Arratisen Kolektivisht nga Burgu i Khorramabad, Disa prej Tyre Qëllohen për...

Arratisje kolektive e të burgosurve në Iranin perëndimor për t’iu shmangur katastrofës humanitare në burg për shkak të mungesës së kujdesit dhe trajtimit mjekësor...

Iran: Numri i Vdekjeve nga Koronavirusi Shkon në Mbi 7,000 në 199 Qytete

Iran, Pakdasht, shpërthimi i Koronavirusit Shkruar nga Sekretariati i Këshillit Kombëtar të Rezistencës së Iranit (NCRI) më 19 mars 2020. Në vigjilje të Vitit të...

SHBA Vë Sanksione të Reja mbi Regjimin Iranian, e Quan Atë Burimi i Shpërthimit...

Sekretari Amerikan i Shtetit Mike Pompeo në konferencën për shtyp të martën, më 17 mars Të martën, Shtetet e Bashkuara vunë sanksione të reja mbi regjimin...