IRAN: Shtatë të burgosur të varur në Shiraz

Në një burg në qytetin jugor të Shirazit, xhelatët e regjimit Iranian kanë varur fshehurazi shtatë të burgosur të Dielën dhe të Martën. Ekzekutimet...

IRAN: Gratë në Sanandaj dhe Esfahan protestuan për vdekjen e Farinaz Khosravani

NCRI - Në një veprim për të mbështetur kryengritjen e popullit trim të Mahabad, një numër i konsiderueshëm të grave në qytetin e Sanandaj...

Obama: “Irani është një shtet sponsor i terrorizmit “

Vendet në rajonin e Gjirit Persik kanë të drejtë të jenë të shqetësuara në lidhje me regjimin e Teheranit që angazhohet në sjellje destabilizues...

IRAN: Banorët e Iranshahr protestojnë për vdekjen e Baluchis vrarë nga Forcat e Sigurisë...

Një stacioni policie dhe tre automjeteve shtetërore u është vënë zjarri.Të dielën, më 10 maj, banorët e Mohammadabad dhe fshatrave të Karimabad, pranë Iranshahr...

OKB dënon rritjen e numrit të ekzekutimeve në Iran

Ekspertët e të drejtave të njeriut të OKB-së dënojnë valën e fundit të ekzekutimeve në Iran, shumica e të cilave janë të paraportuara. Raportet...

IRAN: Banorët në protesta në qytetin perëndimor për sulmin e agjentit MOIS mbi një...

Banorët e qytetit të Mahabad në Iranin perëndimor jane ngritur në protestë kundër humbjes se jetës të një vajze të re në përballjen me...

Maryam Rajavi flet në Konferencën e Senatit Francez:

Regjimi iranian nuk është aleat me Perëndimin; në vend që të luftojë ISIS, ajo kërkon të zgjerojë hegjemoninë e saj mbi Irakun dhe...

Maryam Rajavi në Dhomën e Nënkomiteti: Ndryshimi i regjimit në Iran është i nevojshme...

Znj. Maryam Rajavi, kryetare e Këshillit Kombëtar të Rezistencës të Iranit tha në Kongresin e Amerikanë të mërkurën se:"Mungesa e një politike të fortë...

Iran: 115 ekzekutime në dy javë

Fashizmi vrastar i mullahëve ka rritur ndjeshëm ekzekutimet për të vonuar rënien e regjimit NCRI-Pas valëve të ekzekutimeve në qytete të ndryshme në Iran,...

SH.B.A dërguan luftanije për të bllokuar dërgesat e armëve iraniane për Houthis në Jemen

Në një reagim gjithnjë e në rritje e mbështetjes së Iranit ndaj rebelëve Houthi në Jemen një aeroplanmbajtëse amerikane u dërguar në ujërat e...