Komuniteti Botëror Duhet t’i Kërkojë Llogari Regjimit të Iranit për Krimet e Tij –...

  Regjimi iranian ka qenë për vite të tëra një burim paqëndrueshmërie në Lindjen e Mesme dhe në mbarë botën. Karakteristika të tjera të regjimit...

Iran: Punëtorët e Naftës Dalin në Grevë

Znj. Rajavi përshëndet punëtorët e shtypur, u bën thirrje të gjithëve që t’i mbështesin ata për të fituar të drejtat e tyre Sot, e shtunë...

Shoqëria Iraniane Është në një Gjendje Shpërthyese, dhe çdo Pakënaqësi do të Nxiste Protesta

Shkruar nga Sedighe Shahrokhi Protestat në Iran-Forcat represive të regjimit iranian duke shtypur demonstruesit-nëntor 2019 Situata kritike e shoqërisë iraniane dhe perspektiva e një kryengritjeje për...

Keqinformimi i Pengon Fuqitë Perëndimore të Ndërmarrin një Strategji Realiste ndaj Iranit

  Shkruar nga Shahriar Kia  (Fragmente) Keqinformimi i Pengon Fuqitë Perëndimore të Ndërmarrin një Strategji Realiste ndaj Iranit Më 19 korrik, Lincoln P. Bloomfield Jr., diplomat amerikan...

Iran: Një dëshirë e ndritshme, MEK-u, dhe një alternativë e vlefshme

  Maryam Rajavi, Presidentja e zgjedhur e Këshillit Kombëtar të Rezistencës së Iranit (NCRI) në Samitin Global për Lirinë e Iranit 2020 në Ashraf 3,...

Familjarët e të burgosurve në pritje të ekzekutimit zhvillojnë tubim jashtë gjykatës së Isfahanit...

Ndërtesa e gjykatës së regjimit në Isfahan të Iranit qendror   Duke filluar nga ora 9 e mëngjesit të së mërkurës, 29 korrik, familjarët e të...

Në Seancën e Dytë Dëgjimore, Gjykata në Anversë ia Referon Degës së Anti-Terrorit  Ndjekjen...

Diplomati Terrorist i Regjimit Iranian, Assadollah Assadi Gjykimi do të nisë më 27 nëntor 2020 Të enjten, më 30 korrik 2020, një gjykatë në Anversë të...

Populli shqiptar dhe anëtarët e MEK në Ashraf 3 kanë krijuar lidhje të forta...

Presidenti Shqiptar Ilir Meta viziton Ashraf 3 dhe takohet me Maryam Rajavi-n – 13 shtator 2019 Në 2016-ën, Shqipëria mori një hap të guximshëm për...

Iran: Përditësim Lidhur me Koronavirusin, Mbi 78,800 Vdekje, 29 Korrik 2020

Organizata Muxhahedine e Popullit të Iranit (PMOI-MEK) shpalli mbasditen e sotme, 29 korrik 2020, se Koronavirusi ua ka marrë jetën mbi 78,800 njerëzve në 347 qytete të Iranit....

Irani i dërgon të burgosurit e dënuar me vdekje në Siri si mish për...

  Autoritetet në Iran po i dërgojnë të burgosurit e dënuar me vdekje në Siri për të luftuar si mish për top për regjimin e...