Dënohen me rrahje me kamzhik 480 persona pasi kanë ngrënë gjatë muajit të Ramazanit

NCRI - Të paktën 500 njerëz janë arrestuar dhe shumica janë dënuar me rrahje me kamzhik në Shiraz, në jug të Iranit, zëvendës prokurori...

Afati i 30 qershorit dhe Plani i regjimit Iranian për të blerë bombën bërthamore

Në një seancë në internet nga Q&A ditën e hënë, Mohammad Mohaddessin, Kryetar i Komitetit të Punëve të Jashtme të Këshillit Kombëtar të Rezistencës...

Regjimi Iranian i ka prerë duart dy të burgosurve

NCRI - Regjimi Iranian të dielën i ka prerë duart dy të burgosurve në burgun qëndror të Mashhad, në verilindje të Iranit. Një nga...

Mullahët nuklear dhe populli Iranian

Nga Mohamed Mohandessin, Kryetar i Komitetit të Punëve të Jashtme të Këshillit Kombëtar të Rezistencës së Iranit (NCRI).Publikuar ne Arabisht ne te perditshmen Al-Watan...

IRAN: Arrestohen 92 persona në restorant restorant gjate Ramazanit

NCRI - forcat e sigurisë Iraniane kanë bastisur një restorant në hotel dhe kanë arrestuar 92 të rinj dhe gra që janë kapur duke...

Raporti i ri tregton taktikat e Iranit lidhur me bisedimet berthamore

 NCRI – Keshilli Kombetare i Rezistences se Iranit zbuloi kete te enjte nje raport te rendesishem mbi taktikat e mashtrimit te regjimit Iranin dhe...

Irani:Rriten Politikat represive ndaj grave, diskriminim gjinor.

Komiteti i Grave i Këshillit Kombëtar të Rezistencës së Iranit kërkon gratë dhe të rinjtë liridashës të Iranit për të protestuar kundër politikave të...

Në burgun Qarchak Regjimi Iranian ndërpret ujin për të burgosurit duke kërcënuar ata që...

NCRI - Në nxehtësinë e verës, uji ka qënë i ndaluar gjatë ditëve të kaluara në burgun e grave Varamin të Qarchak, kushtet e...

Në Iran 74 gjuajtje me kamzhik plus burg për këdo që kapet duke ngrëne...

NCRI - Një zyrtar i rangut të lartë gjyqësor i regjimit iranian ka kërcënuar se: cdokush në Iran që kapet duke ngrënë apo duke...

Duhet Dëbuar Regjimi Mizogjinisë Iranian nga Komiteti Ndërkombëtar Olimpik

Mrojtes I te drejtave te grave dhe atleteve  NCRI –Te Premten me 19 Qershor 2015 gjate Liges Boterore te Volejbollit ne Stadiumin Azadi te...