Reuters: Armët e sekuestruara në Kuvajt vinin nga Irani

E diel, 16 Gusht 2015Në Kuvajt javën e kaluar ishte kontrabanduar në vend nga Irani, njoftuan dy gazeta kuvajtiane të dielën, sipas agjencisë së...

Iran: Regjimi pranon të mbajë në burg 1000 mësues

E Mërkurë, 30 Nëntor  NCRI- Një deputet në Ministrinë e Arsimit të regjimit ka pranuar të mbajnë mbi 1000 mësues në burg.Mostafa Nasseri e...

Sulmi me acid mbi 5 gra kurde në një muaj

E Hënë, 17 Gusht 2015  Të mërkurën 12 gusht, Afsaneh Ghorbani, një grua 37-vjeçare kurde në qytetin e Baneh në provincën e Kurdistanit u...

IRAN: Të paktën 32 të burgosur janë ekzekutuar në javët e kaluara

E Shtunë, 15 Gusht 2015 NCRI - makineritë e ekzekutimit dhe torturës së regjimin klerikal nuk po ndalojnë dhe pretendohet të ketë viktimat...

Bahrain: Terroristët e dyshuar janë trajnuar në Iran

Shefi i policisë së Bahreinit thotë se pesë të dyshuar me lidhje me Iranin janë arrestuar në lidhje me një bombë muajin e kaluar...

Regjimi Irani intensifikon shtypjen e grave dhe racizmin gjinor

E Enjte, 13 Gusht 2015  NCRI – Parlamenti i Regjimi Iranian ka diskutuar në një skemë të quajtur "mbrojtje dhe nderim i hijab "...

Iranianët në Kanada protestojnë për ekzekutimet në rritje në atdheun e tyre

E Enjte, 13 Gusht 2015 01:50 Iranianët mbështetësit e grupit kryesor opozitar Organizata Popullore Mojahedin e Iranit (PMOI / MEK) që jetojnë në Kanada...

Varfëria i detyron të rinjtë Iranian të shesin organet, duke përfshirë dhe sytë

E Mërkurë, 12 Gusht 2015  NCRI - Ndërsa pasuria masive e Ali Khamenei dhe zyrtarëve të tjerë të lartë të regjimit Iranian si dhe...

Regjimi Iranian ka varur nënën 39-vjeçare

E Mart, 11 Gusht 2015  NCRI - Regjimi fondamentalist Iranian të hënën ka varur një nënë të re në një burg famëkeq në Karaj,...

Këtë javë regjimi Iranian i pret dorën dhe këmbën dy të burgosurve

NCRI - Për herë të dytë këtë javë, regjimi fondamentalist Iranian i ka prerë dorën dhe këmbën e një të burgosuri.Autoritetet në një burg...