IAEA: Sitet ushtarake Iraniane duhet të bëhen pjesë e ndonjë marrëveshje bërthamore

Nëse Irani nënshkruan një marrëveshje bërthamore me fuqitë botërore do të duhet të pranojë inspektimin e siteve të saj ushtarake, tha Yukiya Amano kreu...

IRAN: Njerëzit protestojnë kundër rritjes se çmimeve të karburantit, shoferi i motor vetë-sakrifikohet

Protesta anti-regjim shpërtheu në Iran në mars, kur një shitës vdiq pas vetë-sakrifikimitNë mëngjesin e së martës 26 maj 2015, në një aksident tronditëse...

Iran: Dhjetra te ekzekutuar ,presioni ritet

Xhelatët e Regjimit Iranian kanë ekzekutuar të paktën 22 të burgosur në një nga burgjet e shumta në Iran gjatë periudhës tre ditor nga...

Lidhjet e Iranit me Hezbollahun gjënden në sulmin e Arabisë Saudite

Regjimi Iranian mund të ketë mbikëqyrur sulmin terrorist të së premtes në Arabinë Saudite, raportoi gazeta Al-Watan duke cituar gjetjet e larta RDX, substancë...

Regjimi Iranian fsheh destabilitetin e brëndshëm me politikat destruktive rajonale

Interesi i Regjimit Iranian në prokurën luftërake 'nuk është një shenjë e fuqisë së saj ", por një shenjë e dobësisë, sic jane mullahët...

IRAN: 37 Të Burgosur Ekzekutohen në 3 ditë

NCRI – nga 19 deri në 21 Maj, regjimi anti njerëzore klerik në Iran ekzekuton 37 persona në burgje dhe në rrugët e qyteteve...

Obama nënshkroi projekt-ligjin duke i dhënë Kongresit një mendim mbi marrëveshjen bërthamore të Iranit

Presidenti Barak Obama ka nënshkruar legjislacionin që i jep Kongresit fuqinë për të shqyrtuar dhe potencialisht per të refuzuar një marrëveshje bërthamore me regjimin...

Mësuesit iranian protestojnë në qytetin e Bushehr

Një grup i mësuesve iranianë u mblodhën ditën e enjte jashtë zyrës lokale të Ministrisë të Arsimit në qytetin e Bushehr (në jug të...

Hassan Rouhani përsërit pozicionet e Khamenei-t për të mos lejuar inspektimet bërthamore

Teherani anjëherë nuk do të nënshkruajë marrëveshje bërthamore që do të lejojë hyrjen e të huajve në sekretet shkencore dhe ushtarake të Iranit, tha...

Iran: I burgosuri varet ne fushën e futbollit

Xhelatet e regjimit Iranian kanë varur rreth dhjetë të burgosur duke përfshirë dhe një në publik në një fushë futbolli ,ditën e Martë. Sipas...