• English
 • French
 • Deutch
 • Italian
 • Arab
 • Spanish
 • Albanian
 • Last Modified: Djele 23 Shkurt 2020, 16:42:59.
 • English
 • French
 • Deutch
 • Italian
 • Arab
 • Spanish
 • Albanian

Përmbledhje e Lajmeve të Fundit – 18 shkurt 2020

18 shkurt: Lajmet e Fundit

Protestat në IRAN:

Ndërpritet elektriciteti në dhjetëra qytete nga frika e protestave të reja në iran

Sipas lajmeve të publikuara në mediat sociale, regjimi iranian e ka ndërprerë elektricitetin në shumë qytete e provinca në mënyrë që të parandalojë përhapjen e njoftimeve për protesta e tubime me rastin e të dyzetave të viktimave të avionit ukrainas që u rrëzua nga IRGC më 8 janar 2020.

Stampa Email

Konferenca në Senatin Italian i Bën Thirrje BE-së të Ndërmarrë një Politikë të Rreptë ndaj Regjimit Iranian

Konferenca në Senatin Italian: Duhet të përditësohen individët e etiketuar në masat kufizuese të BE-së në përgjigje ndaj shkeljeve të rënda të të drejtave njerëzore në Iran

Shoqata ndërkombëtare Hands off Cain zhvilloi një konferencë për shtyp në Senatin Italian më 13 shkurt, ku prezantoi një listë me emrat dhe historikun kriminal të 23 zyrtarëve të regjimit iranian, duke e nxitur Bashkimin Europian që t’i futë këta individë në listën e zezë. 

Stampa Email

Iranianë e Mbështetës të MEK Protestojnë Kundër Pranisë së Zarif në Konferencën e Sigurisë në Mynih

Tubimi Kundër Pranisë së Zarif në Konferencën e Sigurisë në Mynih

Anëtarët e diasporës iraniane, mbështetës të Organizatës Muxhahedine të Popullit të Iranit (PMOI, Mujahedin-e Khalq ose MEK) dhe Këshillit Kombëtar të Rezistencës së Iranit (NCRI), më 14 shkurt, zhvilluan një tubim kundër pranisë së Mohammad Javad Zarif, ministrit të jashtëm të regjimit iranian, në Konferencën e përvitshme të Sigurisë në Mynih.

Stampa Email

Iranianë, Mbështetës të MEK e NCRI, Zhvillojnë Tubim në Francë në Përvjetorin e Revolucionit Anti-Monarkik

Në këtë tubim morën pjesë edhe ligjvënës e politikanë të njohur francezë

Iranianë, mbështetës të Organizatës Muxhahedine të Popullit të Iranit (PMOI, Mojahedin-e Khalq ose MEK) dhe Këshillit Kombëtar të Rezistencës së Iranit (NCRI) në Paris, Francë, të martën zhvilluan një tubim me rastin e përvjetorit të revolucionit anti-monarkik të 1979-së dhe në mbështetje të Protestave të Iranit, në vazhdimësi të tubimeve të tjera Free Iran nëpër botë.  

Stampa Email

Iran: Sulmohet Zyra e Përfaqësuesit të Khamenei-t në Mashhad

6 shkurt 2020, Iran: Të rinjtë e rebeluar morën në shënjestër zyrën e klerikut Ahmad Alam al-Hoda, një prej zyrtarëve më kriminelë e vrasës të regjimit të mullahëve

Shkruar nga Sekretariati i Këshillit Kombëtar të Rezistencës së Iranit (NCRI) më 06 shkurt 2020.

ALAM AL-HODA është një nga liderët më kriminelë të regjimit, përgjegjës për ekzekutime dhe vrasje të të rinjve në TEHeRAN e KHORASSAN

Në orët e para të mëngjesit të sotëm, 6 shkurt 2020, të rinjtë e rebeluar morën në shënjestër zyrën e klerikut Ahmad Alam al-Hoda, një nga zyrtarët më kriminelë e vrasës të regjimit të mullahëve.

Stampa Email

Iran: Vendosja e Mesazheve dhe Fotove të Udhëheqjes së Rezistencës Teksa Afrohen Zgjedhjet e Rreme Parlamentare

Veprimtaritë e Njësive të Rezistencës të MEK në Teheran dhe Qytete të Tjera Iraniane

Shkruar nga Sekretariati i Këshillit Kombëtar të Rezistencës së Iranit (NCRI) më 05 shkurt 2020.

“Vota ime: përmbysje, vdekje KHAMENEI-t, lavdi RAJAVI-t”

Të martën, më 4 shkurt 2020, ndërkohë që po afrohen zgjedhjet e rreme parlamentare, Njësitë e Rezistencës vendosën foto e mesazhe të Znj. Maryam Rajavi, Presidentes së zgjedhur të Këshillit Kombëtar të Rezistencës së Iranit (NCRI), dhe Z. Massoud Rajavi, udhëheqësit të Rezistencës Iraniane, në pjesë të ndryshme të Teheranit, dhe në Shiraz, Arak, Behbahan, Tabriz, Abadan, Ardakan, Babolsar, e Dezful.

Stampa Email

Irani: Postimi i Mesazheve, Fotot e Drejtuesit të Rezistencës në Teheran, dhe në Qytetet e tjera

Iran në 25 dhe 26 Janar 2020: Aktivitetet e Njësive të Rezistencës  së MEK në Teheran dhe në qytete të tjera.

  Ne do ta marrim përsëri iranin nga mullahët”
Në orët e para të ditës së djeshme dhe sot,në 25 dhe 26 janar 2020, Njësitë e Rezistencës së MEK postuan fotografi dhe mesazhe të Z. Massoud Rajavi, Drejtuesi i Rezistencës së Iranit, në disa zona në Teheran, përfshirë Nirouyeh Havaie (Forcën Ajrore) Qarkun, Imami Rruga Ali Express, Narmak, Manouchehri, Damavand dhe rruga Vosouq, si dhe në Mashhad, Shiraz, Ahvaz, Rasht, Karaj, Semnan, dhe Behbahan.

Stampa Email

Mbështetësit e NCRI dhe MEK organizojnë protesta në mbarë botën në solidaritet me protestat në Iran dhe protestat në Irak

Mbështetësit e NCRI dhe MEK bëjnë tubime në vende të ndryshme në solidaritet me protestat në Iran
Irani, mbështetës të grupit kryesor të opozitës në Iran, Organizata Popullore Mojahedin e Iranit (PMOI, Mujahedin-e Khalq ose MEK), dhe Këshilli Kombëtar i Rezistencës së Iranit (NCRI) u mblodhën ditët e fundit në kryeqytete të ndryshme në të gjithë botën, duke shprehur solidaritet me protestat mbarëkombëtare të Iranit.

Stampa Email

Copyright © 2020 NCRI - National Council of Resistance of Iran. All Rights Reserved.