Wednesday, August 10, 2022

Konferenca e Parisit për të nderuar 10 tetorin, Ditën Botërore Kundër Dënimit me Vdekje

E shtunë, 10 Tetor 2015 Maryam Rajavi: Plani ynë është një Iran pa dënimin me vdekje• Të gjitha llojet e angazhimeve me regjimin...

Maryam Rajavi: Regjimi Iranian i shkatërruar është e padiskutueshme dhe i pashmangshëme

E shtunë, 08 Prill 2017 NCRI - Tirana, Shqipëri - Duke përkujtuar përvjetorin e gjashtë martirëve të betejës epike në Ashraf më 8 prill 2011,...

Nikki Haley mbi Kryengritjen në Iran: ‘Nuk duhet të heshtim’

NCRI - E martë, janar 2, 2017.U.S. Ambasadorja e Kombeve të Bashkuara Nikki Haley vlerësoi të martën protestuesit iranianë, duke shtuar se SHBA po...

Ekspertja e të drejtave të OKB-së indinjohet për ekzekutimin në Iran të një adoleshenti,...

Gjenevë (11 gusht 2017) - Raportuesja Speciale e Kombeve të Bashkuara për situatën e të Drejtave të Njeriut në Iran, Asma Jahangir, ka shprehur...

Hassan Rouhani: xhelati i Iranit

E enjte, 24 nëntor 2016 Ka pasur një rritje mizore të numrit të ekzekutimeve në Iran nën presidentin e mullahëve, Hassan Rouhani, sipas shkrimit...

Regjimi Irani arreston më shumë se 50 të rinj në një fest

E Shtunë, 23 Korrik 2016 NCRI - Më shumë se 50 të rinj iranianët janë arrestuar nga forcat shtetërore shtypëse të sigurisë së...

I burgosuri politik shkruan një letër duke iu referuar rrëfimeve të zyrtarëve të regjimit...

E hënë, 24 korrik 2017  NCRI - Duke iu referuar vërejtjeve të ish-Ministrit të Inteligjencës të regjimit iranian Ali Fallahiani, i cili rrëfeu në...

Kushte jashtëzakonisht të këqija për hamenjtë që janë venë në  shenjestër nga agjentët e...

NCRI - Hamenjte në Iran po përballen me rreziqe shumë të larta për një pagë shumë të ulët. Kontrabanda është një biznes i rrezikshëm...