Monday, July 4, 2022

Shumë Iranianë e Kanë të Pamundur ta Festojnë Vitin e Ri Ashtu si në...

 Shumë iranianë po përgatiten tashmë për festimet e Vitit të Ri. Noëruz, Viti i Ri iranian, festohet më 21 mars dhe është tradicionalisht një...

Gjermania dënon ekzekutimin masiv në Iran

E shtunë, 06 Gusht 2016 NCRI - Ministria e jashtme e Gjermanisë ka dënuar ekzekutimin në masë të burgosurve politikë sunitë. Më parë...

Ushtria Kibernetike e Mullahëve Kundër PMOI/MEK dhe Rezistencës Iraniane Nën Emra të Ndryshëm, Konkretisht...

  Në vijim të një mesazhi të Sekretarit amerikan të Shtetit që u bënte thirrje iranianëve që të shpërndanin pyetjet dhe dëshirat e tyre...

I burgosuri politik iranian Ali Moezi: Kohës së regjimit i ka ardhur fundi

Në një mesazh solidariteti me protestat kombëtare të popullit iranian, i burgosuri politik Ali Moezzi, mbështetës i Organizatës Popullore të Mojahedinëve të Iranit (PMOI...

Arrestohen 60 vetë në një festë të përzier gjinore në Iranin e Veriut

E shtunë, 13 maj 2017 NCRI - Arrestimet në qytetet anembanë Iranit janë shtrirë deri edhe në ditëlindje e dasma dhe dhjetëra vetë janë...

Amnesty International nis fushatën e Veprimit Urgjente për të ndaluar ekzekutimin e gruas së...

E mërkurë, 12 tetor 2016  "Autoritetet iraniane duhet të ndalojnë urgjentisht ekzekutimin e planifikuar të Zeinab Sekaanvand-it, një grua 22-vjeçare iraniano-kurde, e arrestuar kur...

‘Regjimi është kritikuar nga organizatat ndërkombëtare të të drejtave të njeriut për rekordin e...

  Në një iniciativë të promovuar nga ish Kryepeshkopi i Canterbury-it, Lord (Rowan) Williams i Oyster Mouth, mbi 50 peshkopë të Kishës së Anglisë...

I burgosuri politik kurd varet në Iran

E Diel, 09 Gusht 2015  NCRI - Xhelatët e regjimit Iranian të dielën kanë varur një të burgosur politik kurd pa e njoftuar familjen...

Pompeo shpall ekipin e ri për strategjinë ndaj Iranit

 Sekretari i Shtetit Mike Pompeo të enjten zbuloi krijimin e një ekipi të ri që do të koordinojë përqasjen post-paktit bërthamor të administratës Trump...

Irani varë shtatë të burgosur në një ditë

E Mërkurë, 27 Korrik 2016 NCRI - regjimi fundamentalist Irani vari të mërkurën një grup prej gjashtë të burgosurish në një burg në...