Tuesday, December 7, 2021

Reporterët pa kufij: Irani është një nga burgjet më të mëdha të botës për...

E enjte, 27 prill 2017 Të mërkurën më 26 prill, raportuesit pa kufij raportuan se Irani vazhdon të mbetet një nga pesë burgjet e...

Iran: 3 aktivistë të rinj të mediave sociale, të dënuar me 36 vjet burgim

E enjte, 27 prill 2017 NCRI - Tre aktivistët e mediave sociale në Iran të cilët janë dënuar me 12 vjet burgim secili që...

Ekspertja e OKB-së për të Drejtat e Njeriut dënon historitë e fabrikuara dhe keqdashëse...

E martë, 25 prill 2017 Gjenevë (24 prill 2017) - Raportuesja Speciale e Kombeve të Bashkuara për gjendjen e të drejtave të njeriut në...

11 manifestime protestash në Teheran dhe në qytete të tjera iraniane

E martë, 25 prill 2017 Punëtorët e digës "Gachsaran" mblidhen në manifestime proteste NCRI - Të dielën, 23 prill, u organizuan manifestime të ndryshme...

Kongresi Zyrtar i Arizonës miratoi një rezolutë për të futur IRGC në listën e ...

E hënë, 24 prill 2017   NCRI - Dhoma e Përfaqësuesve e Arizonës miratoi një rezolutë me anë të së cilës i kërkon qeverisë...

Iran: Ekzekutim masiv i tetë të burgosurve në burg; Një i burgosur tjetër i...

E diel, 23 prill 2017 Më 22 prill, regjimi çnjerëzor i mullahëve vari një të ri 21 vjeçar në publik. Gjithashtu, dërgoi kolektivisht në...

Zbulimet e NCRI-së: Vazhdojnë aktivitetet në Organizatën që është përgjegjëse për Punën me Armët...

E premte, 21 prill 2017 NCRI - Në një konferencë shtypi në Uashington DC, të premten, Këshilli Kombëtar i Rezistencës së Iranit nxorri në...

Tillerson: Irani mbetet sponsori kryesor i terrorizmit

https://www.state.gov/secretary/remarks/2017/04/270341.htm]   SEKRETARI TILLERSON: Mirëmbrëma, të gjithëve. Aktualisht Administrata Trump po kryen në të gjithë qeverinë një rishikim të politikës tonë mbi Iranin. Sot...

Irani: I presin dorën të burgosurit para ekzekutimit në Shiraz

E mërkurë, 19 prill 2017 Dy të dënuar të mitur përballen me ekzekutimin Tre të burgosur u ekzekutuan të martën, më 18 prill në...

Iran: Ekzekutim i dy të burgosurve të sëmurë në Tabriz dhe rritje e përkeqësimit ...

E hënë, 17 prill 2017 NCRI - Regjimi anti-njerëzor i  mullahëve më 12 prill vari 27-vjeçarin Rahman Hosseinpour ndërkohë që ai  vuante nga sëmundje...