Friday, July 23, 2021
BallinaStatementsDeklarata-International

Deklarata-International

Emiratet, Gjermania i Bëjnë Thirrje Regjimit Iranian që ta Ndalë Përshkallëzimin e Tensioneve në Gjirin Persik

Emiratet e Bashkuara Arabe dhe Gjermania shprehën shqetësim lidhur me rritjen e tensioneve në rajonin e Gjirit Persik, duke i bërë thirrje regjimit iranian...

Regjimi Iranian Shqetësohet Teksa Opinioni Europian Fillon të Marrë Anën e SHBA-së

Shtetet e Bashkuara, që kur Presidenti Donald Trump mori detyrën, kanë marrë një qëndrim të rreptë kundër regjimit iranian. Administrata Trump ka ndërmarrë një...

Pompeo i Quan Udhëheqësit e Regjimit Iranian ‘Burra të Shenjtë Hipokritë’

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, të dielën i quajti udhëheqësit fetarë të Iranit "burra të shenjtë hipokritë" që kanë grumbulluar sasi të mëdha...

Editorial: Europa Duhet t’i Hapë Sytë ndaj Realitetit në Iran

Trazirat vazhdojnë në Iran në një mënyrë të paprecedent. Populli i Iranit, i ngopur me dekada të tëra shtypjeje dhe politikash të korruptuara të...

Regjimi iranian konsiderohet përgjegjës për brutalitetin e tij

 Botuar më 27 prill 2018. Uashington, D.C. - Sot, Dhoma e Përfaqësuesve miratoi Aktin mbi të Drejtat e Njeriut dhe Përgjegjësinë mbi  Marrjes e...

Trump paralajmëron regjimin iranian se nëse ai kërcënon SHBA-në ‘do të paguajë një çmim që pakkush ka paguar ndonjëherë’

NCRI - Presidenti i SHBA, lëshoi ​​një paralajmërim të fortë për udhëheqësit e regjimit iranian se ata do të "paguajnë një çmim si pak...

Shkatërrimi i fabrikës kimike të diktatorit sirian është një hap i domosdoshëm për t’i dhënë fund katastrofës në Siri

 Dhe duhet të plotësohet me shpërbërjen e plotë të IRGC dhe milicitë e tyre mercenare nga i gjithë rajoni Vënia në shënjestër e qendrave...

Ambasadori i regjimit të Iranit në Hollandë urren gratë

NCRI - Të premten më 22 dhjetor, rrjeti i lajmeve "POW ned" publikoi një raport lidhur me reagimin e parlamentarëve që morën një dhuratë...

Arrestohen mercenarët e regjimit iranian në Palestinë

NCRI - Sipas mediave shtetërore të regjimit, një numër mercenarësh të regjimit iranian në Palestinë janë arrestuar për mbështetje të krimeve të regjimit iranian...

Pse regjimi Iranian ka frikë nga pasojat e zgjedhjes së Donald Trumpit si President?

E shtunë, 12 nëntor 2016 NCRI - Grupet armiqësore në regjimin iranian janë të shqetësuara në lidhje me rezultatet e zgjedhjeve presidenciale dhe të...

Iranianët në Holandë do të mbajnë një miting të madh për të kujtuar masakrën e vitit 1988

E Hënë, 15 Gusht 2016 NCRI - iranianët që banojnë në Holandë planifikojnë të mbajnë një miting dhe marshim të madh të shtunën për...

Protesta në Kanada: Jo ekzekutimeve dhe torturave në Iran

E Hënë 06 Qershor 2016 NCRI - Liridashësit iranianë dhe përkrahësit e Rezistencës iraniane në Kanada organizuan një demonstrata të shtunën, më 4 Qershor...

Maldives shkurton marrëdhënie diplomatike me regjimin e Iranit

E Martë, 17 Maj 2016 Qeveria e Maldiveve tha të martën se ka vendosur të presë lidhjet 40-vjeçar diplomatike me Iranin, duke thënë...

Draft rezoluta në Kongresin e SH.B.A. kërkon mbrojtje për MEK në Kampin e Lirisë

E martë, 22 Mars 2016 Anëtarët e Shteteve të Bashkuara të Dhomës së Përfaqësuesve kanë paraqitur një rezolutë të re mbi të drejtat e...

100 ligjbërësit francezë kërkojnë që Hollande të vendoset në Iran

E Enjte, 12 Nëntor 2015 NCRI - Vetëm pak ditë para udhëtimit të ardhshëm në Francë nga regjimi Iranian presidenti Hassan Rouhani, dhe më...

Shumica e senatorëve italianë thonë se lidhjet e Irani duhet të bazohen në respektimin e të drejtave të njeriut

E Enjte, 12 Nëntor 2015  NCRI - Në prag të një vizite në Romë nga regjimi iranian presidenti Hassan Rouhani, dhe shumica e senatorëve...