Tuesday, December 7, 2021

Trump paralajmëron regjimin iranian se nëse ai kërcënon SHBA-në ‘do të paguajë një çmim...

NCRI - Presidenti i SHBA, lëshoi ​​një paralajmërim të fortë për udhëheqësit e regjimit iranian se ata do të "paguajnë një çmim si pak...

Shkatërrimi i fabrikës kimike të diktatorit sirian është një hap i domosdoshëm për t’i...

 Dhe duhet të plotësohet me shpërbërjen e plotë të IRGC dhe milicitë e tyre mercenare nga i gjithë rajoni Vënia në shënjestër e qendrave...

Protesta në Kanada: Jo ekzekutimeve dhe torturave në Iran

E Hënë 06 Qershor 2016 NCRI - Liridashësit iranianë dhe përkrahësit e Rezistencës iraniane në Kanada organizuan një demonstrata të shtunën, më 4 Qershor...

Emiratet, Gjermania i Bëjnë Thirrje Regjimit Iranian që ta Ndalë Përshkallëzimin e Tensioneve në...

Emiratet e Bashkuara Arabe dhe Gjermania shprehën shqetësim lidhur me rritjen e tensioneve në rajonin e Gjirit Persik, duke i bërë thirrje regjimit iranian...

Arrestohen mercenarët e regjimit iranian në Palestinë

NCRI - Sipas mediave shtetërore të regjimit, një numër mercenarësh të regjimit iranian në Palestinë janë arrestuar për mbështetje të krimeve të regjimit iranian...

Maldives shkurton marrëdhënie diplomatike me regjimin e Iranit

E Martë, 17 Maj 2016 Qeveria e Maldiveve tha të martën se ka vendosur të presë lidhjet 40-vjeçar diplomatike me Iranin, duke thënë...

Ambasadori i regjimit të Iranit në Hollandë urren gratë

NCRI - Të premten më 22 dhjetor, rrjeti i lajmeve "POW ned" publikoi një raport lidhur me reagimin e parlamentarëve që morën një dhuratë...

Draft rezoluta në Kongresin e SH.B.A. kërkon mbrojtje për MEK në Kampin e Lirisë

E martë, 22 Mars 2016 Anëtarët e Shteteve të Bashkuara të Dhomës së Përfaqësuesve kanë paraqitur një rezolutë të re mbi të drejtat e...

Iranianët në Holandë do të mbajnë një miting të madh për të kujtuar masakrën...

E Hënë, 15 Gusht 2016 NCRI - iranianët që banojnë në Holandë planifikojnë të mbajnë një miting dhe marshim të madh të shtunën për...

Shumica e senatorëve italianë thonë se lidhjet e Irani duhet të bazohen në respektimin...

E Enjte, 12 Nëntor 2015  NCRI - Në prag të një vizite në Romë nga regjimi iranian presidenti Hassan Rouhani, dhe shumica e senatorëve...