Tuesday, December 7, 2021

Shumica e senatorëve italianë thonë se lidhjet e Irani duhet të bazohen në respektimin...

E Enjte, 12 Nëntor 2015  NCRI - Në prag të një vizite në Romë nga regjimi iranian presidenti Hassan Rouhani, dhe shumica e senatorëve...

Draft rezoluta në Kongresin e SH.B.A. kërkon mbrojtje për MEK në Kampin e Lirisë

E martë, 22 Mars 2016 Anëtarët e Shteteve të Bashkuara të Dhomës së Përfaqësuesve kanë paraqitur një rezolutë të re mbi të drejtat e...

Editorial: Europa Duhet t’i Hapë Sytë ndaj Realitetit në Iran

Trazirat vazhdojnë në Iran në një mënyrë të paprecedent. Populli i Iranit, i ngopur me dekada të tëra shtypjeje dhe politikash të korruptuara të...

Rihapet Ambasada e Mbretërisë së Bashkuar në Iran me grafite mbi portretin e Mbretëreshës...

E Diel, 23 Gusht 2015  Ambasada e Britanisë e vandalizuar në Iran u rihap të dielën - me grafite ende të lyera mbi një...

100 ligjbërësit francezë kërkojnë që Hollande të vendoset në Iran

E Enjte, 12 Nëntor 2015 NCRI - Vetëm pak ditë para udhëtimit të ardhshëm në Francë nga regjimi Iranian presidenti Hassan Rouhani, dhe më...

Protesta në Kanada: Jo ekzekutimeve dhe torturave në Iran

E Hënë 06 Qershor 2016 NCRI - Liridashësit iranianë dhe përkrahësit e Rezistencës iraniane në Kanada organizuan një demonstrata të shtunën, më 4 Qershor...

Maldives shkurton marrëdhënie diplomatike me regjimin e Iranit

E Martë, 17 Maj 2016 Qeveria e Maldiveve tha të martën se ka vendosur të presë lidhjet 40-vjeçar diplomatike me Iranin, duke thënë...

Jack Straw, Lobi i regjimit Iranian, pezullohet nga Partia e Punës

Jack Straw, ish-Sekretari i Jashtëm i Britanisë, me një histori të gjatë pune me regjimin Iranian, i cili ishte i përfshirë në përgatitjet e...

Maryam Rajavi: Sulmet terroriste në Paris krejtësisht të papajtueshme me Islamin.

Tubim me titull "Në 2015, të gjitha për tolerancn dhe demokracinë kundër ekstremizmit fetar" Maryam Rajavi: Sulmet terroriste në Paris krejtësisht të papajtueshme me...

Regjimi Iranian Shqetësohet Teksa Opinioni Europian Fillon të Marrë Anën e SHBA-së

Shtetet e Bashkuara, që kur Presidenti Donald Trump mori detyrën, kanë marrë një qëndrim të rreptë kundër regjimit iranian. Administrata Trump ka ndërmarrë një...