Friday, July 30, 2021
BallinaStatementsDeklarata-Iran Protests

Deklarata-Iran Protests

Iran: Studentët e Universitetit Amir Kabir protestojnë kundër regjimit të mullahëve

Protesta nga studentët e Universitetit Amir Kabir – 16 shkurt 2020 Iran, 16 shkurt 2020—Studentët e Universitetit Amir Kabir në kryeqytetin iranian Teheran zhvilluan...

Iran: Protesta të Reja nga Punëtorët dhe Pensionistët

Raportet nga Irani të marra nga Organizata Muxhahedine e Popullit të Iranit (PMOI, Mujahedin-e Khalq ose MEK) tregojnë se ka patur protesta të shumta nga punëtorët...

Iran: Në Grevë Punëtorët e një Kompleksi Petrokimik

Në grevë punëtorët e kompleksit petrokimik Apadana në Asaluyeh të Iranit jugor Raportim nga PMOI/MEK Iran, 2 shkurt 2020—Punëtorët e kompleksit petrokimik Apadana në...

Protestat nga sektorë të ndryshëm shoqërorë vazhdojnë në Iran

Protesta nga klasa të ndryshme të popullit iranian në të gjithë vendin Shkruar nga Sedighe Shahrokhi më 27 Janar 2020. Shumë protesta janë zhvilluar...

Lajmet më të Fundit mbi Iranin – 24 Janar 2020

MACRON: IRANi nuk do të posedojë kurrë armë bërthamore Presidenti Emmanuel Macron shpalli dje se “Në kontekstin aktual, Franca është e vendosur që Irani...

Protesta në Mbarë Iranin nga Klasa të Ndryshme Shoqërore

Grevat dhe protestat vazhdojnë në qytete të ndryshme iraniane. Foto fajli Punonjësit e Kompleksit Petrokimik Mahshahr në Bandar-e Khomeini të Iranit jug-perëndimor, nisën grevë të martën...

Protestat e Iranit: Njerëzit në Sanandaj Zhvillojnë Demonstratë Duke Thirrur, “Khamenei Është Vrasës,” “Vdekje Tiranit, Qoftë Ai Shahu apo Lideri.”

Protestat e Iranit, 16 janar: Protestat në Sanandaj të Iranit perëndimor Ditën e sotme, të enjten më 16 janar 2020, një grup i madh...

Iran: Protestat e Studentëve për të Katërtën Ditë Rresht

14 Janar, Protestat në Iran: Protestat e Studentëve për të Katërtën Ditë Rresht Iran Protests - Nr. 8 sot në mesditë, universitetet e teheranit...

Rinia Sfiduese Sulmon Zyrën e Mashhadit e Njohur për Ndëshkime të Qeverisë, Qendra e Torturës, Shtypjes dhe Plaçkitjes

Irani, 13 Janar: Të rinjtë sfidues sulmuan dhe dogjën Zyrën Qendrore të Ndëshkimeve të Qeverisë në Mashhad në provincën e Kharazan Razavit Këtë mëngjes,...

Irani Ngrihet në Protesta dhe Kryengritje në të Paktën 17 Provinca deri më Tani.

Protestat në Iran - 12 janar 2020 në Teheran dhe qytete të tjera iraniane Zonja Rajavi: Irani është ngritur për çlirim nga fashizmi fetar;...

Protesta Anti-Regjim në Disa Qytete Iraniane

Një skenë protestash në Iran Shkruar nga Sekretariati i Këshillit Kombëtar të Rezistencës së Iranit (NCRI) më 11 janar 2020. Njëkohësisht me Teheranin,...

Protesta Kundër Regjimit nga Studentë të Universitetit në Teheran për Rrëzimin e Aeroplanit të Ukrainës

Irani, Teherani, 11 Janar: Protestat kundër regjimit nga studentët e universitetit.Më 11 janar 2020, mijëra studentë në disa universitete në Teheran protestuan për rrëzimin...

Protestat në Iran: Të Rinjtë e Rebeluar Sulmojnë Zyrat Qendrore të Khatam Ol-Anbiya Construction të IRGC-së në Teheran

Iran, Teheran: Të rinjtë e rebeluar sulmuan dhe u vunë flakën zyrave qendrore të Khatam ol-Anbiya Construction të IRGC-së në orët e para të...

Publikohen 13 Emra të Tjerë të Martirëve të Kryengritjes Mbarëkombëtare

Foto të disa prej martirëve të protestave të Iranit - Nëntor 2019 Regjimi në Gjendje Vigjilence të Plotë nga Frika e Përkujtimit të Martirëve...

Riaktivizimi i Protestave në Iran: Mësuesit fillojnë grevën në mbarë vendin

Mësuesit në shumë qytete të të Iranit iu përgjigjën një thirrje të mëparshme dhe filluan një grevë mbarëkombëtare të hënën, në 23 dhjetor 2019...

Ashraf-3: Përkujtimi i ditës së 40-të për martirët e kryengritjes mbarëkombëtare

Maryam Rajavi: Khamenei e ka absolutisht gabim nëse mendon se regjimi i tij dekadent do të mbijetojë duke kryer krime kundër njerëzimit. Masakra e...