Friday, July 30, 2021
BallinaStatementsDeklarata-Iran Resistance

Deklarata-Iran Resistance

Iran: Numri i Vdekjeve nga Koronavirusi Shkon në Mbi 30,700 në 294 Qytete

17 prill 2020 Iran: Shpërthimi i Koronavirusit – Prill 2020 Liderët e regjimit e pranojnë se kanë qenë në dijeni të mbërritjes së virusit që në...

Thirrje për Solidaritet Kombëtar nga Liderët e Rezistencës Iraniane për Luftimin e Koronavirusit dhe Rolit të Regjimit të Mullahëve në Përhapjen e Virusit

Teheran-11 mars 2020: Massoud Rajavi dhe Maryam Rajavi bëjnë thirrje për solidaritet kombëtar për luftimin e Koronavirusit Virusi i regjimit të mullahëve është ai...

Maryam Rajavi Bën Thirrje për Ndihmë ndaj të Infektuarve me Koronavirus

Kermanshah-2 mars 2020 Shkrime në mure në Teheran e qytete të tjera – “Khamenei është përgjegjës për shpërthimin e virusit” Njësitë e Rezistencës dhe të...

Iran: Merret në Shënjestër Baza e Bassij të IRGC-së në Foulad-Shahr

Baza e Bassij – Foulad-Shahr - Isfahan Gjatë orëve të para të mëngjesit të së mërkurës, më 26 shkurt 2020, baza e forcave represive...

Përmbledhje e Lajmeve të Fundit – 18 shkurt 2020

18 shkurt: Lajmet e Fundit Protestat në IRAN: Ndërpritet elektriciteti në dhjetëra qytete nga frika e protestave të reja në iran Sipas lajmeve të...

Konferenca në Senatin Italian i Bën Thirrje BE-së të Ndërmarrë një Politikë të Rreptë ndaj Regjimit Iranian

Konferenca në Senatin Italian: Duhet të përditësohen individët e etiketuar në masat kufizuese të BE-së në përgjigje ndaj shkeljeve të rënda të të drejtave...

Iranianë e Mbështetës të MEK Protestojnë Kundër Pranisë së Zarif në Konferencën e Sigurisë në Mynih

Tubimi Kundër Pranisë së Zarif në Konferencën e Sigurisë në Mynih Anëtarët e diasporës iraniane, mbështetës të Organizatës Muxhahedine të Popullit të Iranit (PMOI, Mujahedin-e...

Iranianë, Mbështetës të MEK e NCRI, Zhvillojnë Tubim në Francë në Përvjetorin e Revolucionit Anti-Monarkik

Në këtë tubim morën pjesë edhe ligjvënës e politikanë të njohur francezë Iranianë, mbështetës të Organizatës Muxhahedine të Popullit të Iranit (PMOI, Mojahedin-e Khalq ose MEK) dhe Këshillit Kombëtar...

Iran: Sulmohet Zyra e Përfaqësuesit të Khamenei-t në Mashhad

6 shkurt 2020, Iran: Të rinjtë e rebeluar morën në shënjestër zyrën e klerikut Ahmad Alam al-Hoda, një prej zyrtarëve më kriminelë e vrasës...

Iran: Vendosja e Mesazheve dhe Fotove të Udhëheqjes së Rezistencës Teksa Afrohen Zgjedhjet e Rreme Parlamentare

Veprimtaritë e Njësive të Rezistencës të MEK në Teheran dhe Qytete të Tjera Iraniane Shkruar nga Sekretariati i Këshillit Kombëtar të Rezistencës së Iranit...

Irani: Postimi i Mesazheve, Fotot e Drejtuesit të Rezistencës në Teheran, dhe në Qytetet e tjera

Iran në 25 dhe 26 Janar 2020: Aktivitetet e Njësive të Rezistencës  së MEK në Teheran dhe në qytete të tjera.  “ Ne do...

Mbështetësit e NCRI dhe MEK organizojnë protesta në mbarë botën në solidaritet me protestat në Iran dhe protestat në Irak

Mbështetësit e NCRI dhe MEK bëjnë tubime në vende të ndryshme në solidaritet me protestat në Iran Irani, mbështetës të grupit kryesor të opozitës...

Iran: Djegia e Posterit të Madh të Soleimani-t në Autostradën Niayesh të Teheranit

  Iran: Djegia e fotove të Soleimani-t dhe Khamenei-t në Teheran e qytete të tjera Mbrëmjen e sotme, e shtunë, 25 janar 2020, të rinjtë...

Iran: Djegia e Fotove të Khamenei-t dhe Soleimani-t në Teheran e 9 Qytete të Tjera

Iran: Djegia e Fotove të Khamenei-t e Soleimani-t në Teheran dhe Qytete të Tjera nga të Rinjtë e Rebeluar. Shkruar nga Mohammad Sadat Khansari më 23...

Iran: Vendosja e Mesazheve dhe Posterave të Liderit të Rezistencës, Massoud Rajavi, në Teheran e 22 Qytete

Njësitë e Rezistencës të MEK kanë vendosur foto dhe mesazhe të Massoud Rajavi-t, Liderit të Rezistencës Iraniane, në Teheran e qytete të tjera të...

Iran: Vendosja e Mesazheve dhe Posterave të Massoud Rajavi-t në Teheran e Qytete të Tjera

Iran: Veprimtaritë e Njësive të Rezistencës të MEK në vigjilje të përvjetorit të çlirimit të Udhëheqësit të Rezistencës Iraniane Massoud Rajavi nga burgu i...