Friday, July 30, 2021
BallinaStatementsDeklarata-President-elect

Deklarata-President-elect

Mesazhi i Maryam Rajavi-t për ndihmë ndaj bashkatdhetarëve të prekur nga përmbytjet

Përmbytje të rënda kanë shkatërruar dhjetëra shtëpi e kanë ndërprerë elektricitetin në disa provinca iraniane, duke përfshirë Khuzestan, Fars, Kerman, Bushehr, dhe Chahar Mahal...

Maryam Rajavi: Regjimi i Mullahëve e Përdor Koronavirusin si Zëvendësues për Ekzekutimin e të Burgosurve Politikë

Maryam Rajavi: Regjimi i Mullahëve e Përdor Koronavirusin si Zëvendësues për Ekzekutimin e të Burgosurve Politikë Thirrje Kombeve të Bashkuara që t’ua shpëtojë jetën Ali...

Duke Përkujtuar Përvjetorin e Revolucionit Anti-Monarkik të Vitit 1979 në Ashraf-3

Zonja Marjam Raxhavi, presidentja e zgjedhur e NCRI tha në Ashraf - 3: Kombi ynë nuk ka ndalur kurrë të ngrihet në revolta; padyshim...

Khamenei i vendosur për t’i spastruar kandidatët e grupit rival

Maryam Rajavi: Intensifikimi i armiqësive mes grupimeve të regjimit e thellon përçarjen e brendshme Bojkotimi i zgjedhjeve jo legjitime është një detyrë patriotike Lideri...

Maryam Rajavi: Ndëshkimet me burgim të gjatë për aktivistët politikë janë çnjerëzore dhe duhet të dënohen

 Gjykata e regjimit iranian në Mashhad të Iranit veri-lindor ka dënuar tetë aktivistë politikë me 72 vite burg gjithsej. Këta aktivistë kishin publikuar një...

Znj. Monika Kryemadhi dhe delegacioni i partisë Lëvizja Socialiste për Integrim vizitojnë Ashraf-3

Të mërkurën, më 29 janar 2020, Znj. Monika Kryemadhi, në krye të një delegacioni nga partia Lëvizja Socialiste për Integrim, vizitoi Ashraf-3 dhe u...

Maryam Rajavi: Rrëzimi i Aeroplanit të Pasagjerëve është një Krim i Madh që Njerëzit nuk do ta Falin dhe as nuk dota Harrojnë.

Maryam Rajavi: Khamenei, Rouhani, dhe komandantët e IRGC janë fajtorët kryesorë të (rrëzimit të avionit të pasagjerëve) dhe duhet të ndiqen penalisht dhe ndëshkohen....

Maryam Rajavi: E Premtja, Ditë Zie për Pasagjerët e Avionit të Rrëzuar nga Regjimi

Presidentja e zgjedhur e NCRI-së, Maryam Rajavi, duke folur në solidaritet me martirët e Protestave të Iranit në nëntor 2019 – Ashraf 3, Shqipëri...

Maryam Rajavi: Eliminimi i Qassem Soleimani-t dhe Kreut të Forcave Represive Bassij të Irakut Është një Goditje e Pandreqshme ndaj Regjimit të Mullahëve

Maryam Rajavi, presidentja e zgjedhur e Këshillit Kombëtar të Rezistencës së Iranit (NCRI) Shkruar nga një Shkrimtar i Stafit më 03 janar 2020. është...

MESAZHI I MARYAM RAJAVI-T PËR VITIN E RI 2020

Miq bashkëatdhetarë dhe mbështetës të Rezistencës Iraniane në mbarë botën, Urime për ardhjen e vitit 2020. Në fillim të këtij Viti të Ri, kryengritja...

Maryam Rajavi Takohet Me Viktimat E Tërmetit Në Shqipëri

Në prag të ardhjes së Vitit të Ri, Maryam Rajavi u takua me disa nga banorët e Manzës dhe Durrësit në zonat e goditura...

Udhëheqësja e opozitës iraniane Maryam Rajavi merr pjesë në kremtimet e Krishtlindjes në Arqipeshkvinë Metropolitane Tiranë Durrës

Znj. Maryam Rajavi, Presidentja e zgjedhur e Këshillit Kombëtar të Rezistencës së Iranit (NCRI), ishte e pranishme në ceremonitë për kremtimin e lindjes së...

Maryam Rajavi: Është koha për veprim urgjent për të detyruar regjimin e mullahëve për të ndaluar torturën dhe ekzekutimin e personave të arrestuar gjatë...

Mesazh për mbledhjen e Senatit të Sh.B.A me titull, "Kryengritja e Iranit: Kombi ngrihet për liri" Të nderuar senatorë, Personalitete të nderuar, Të dashur...

Ngushëllime popullit dhe qeverisë së Shqipërisë për katastrofën e tërmetit

Znj. Maryam Rajavi i ka shprehur qeverisë dhe popullit të Shqipërisë ngushëllimet e saj më të sinqerta për humbjen dhe plagosjen e një numri...

MARYAM RAJAVI: Nga IRANi në IRAk e Liban, po shohim që regjimit të mullahëve po i afrohet vdekja

Komentet e Maryam Rajavi-t në takimin me zyrtarë të zgjedhur francezë Një grup personalitetesh e zyrtarësh të zgjedhur të Francës morën pjesë në një...

Maryam Rajavi flet në Asemblenë Kombëtare të Francës: Europa duhet të mbajë anën e popullit iranian e jo të regjimit

Anëtarë të Asemblesë Kombëtare të Francës, të martën më 29 tetor 2019, kishin ftuar udhëheqësen e opozitës iraniane Maryam Rajavi për një konferencë lidhur...