Friday, July 30, 2021
BallinaStatementsDeklarata-Terrrorism

Deklarata-Terrrorism

Sulmi në Irak Vret  Anëtarë të Trupave Amerikane e Britanike, Mund të Jenë të Përfshirë Militantë të Mbështetur nga Irani

Irak, baza Taji Të mërkurën, dy ushtarakë amerikanë dhe një nga Mbretëria e Bashkuar janë vrarë nga një sulm me raketë mbi një kamp...

SHBA Vë Sanksione të Reja mbi 13 Individë dhe Entitete për Mbështetjen e Tyre ndaj Programit të Raketave të Regjimit Iranian

Departamenti i Shtetit i Shteteve të Bashkuara ka sanksionuar 13 individë dhe entitete në Kinë, Irak, Rusi e Turqi për shkelje të sanksioneve mbi Iranin dhe...

Shqipëria Mbyll Qendrën e Regjimit Iranian për Trajnim Spiunazhi dhe Terrorizmi, Fondacionin Saadi, pas Dëbimit të Dy Diplomatëve Terroristë të Teheranit

Ministrja shqiptare e Arsimit, Sportit dhe Rinisë ka nxjerrë një urdhër për mbylljen e menjëhershme të të ashtu-quajturit Fondacioni Saadi të regjimit iranian në...

Shqipëria Mbyll të Ashtu-Quajturën Qendër Kulturore të Regjimit Iranian

Kolegji Saadi në Tiranë është mbyllur, si një nga institucionet fondamentaliste që shërbente si mbulim për regjimin iranian. Qeveria shqiptare ka mbyllur kolegjin “Saadi”...

Lirë i Komandantit të Forcës Hapësinore të IRGC, Vazhdimi i Gënjeshtrave dhe Mashtrimeve të Regjimit

Amir Ali Hajizadeh komandant i hapësirës ajrore IRGC Më herët këtë mëngjes, Amir Ali Hajizadeh, komandant i Forcës Hapësinore të IRGC, (një nga pesë...

Regjimi i Iranit aprovon 200 milion euro shtesë të buxhetit për forcën e kodeve terroriste për eksportimin e terrorit dhe luftës në rajon

Shkruar nga Sekretariati i Këshillit Kombëtar të Rezistencës së Iranit (NCRI) më 08 Janar 2020. Ali Larijani, ish komandanti i IRGC dhe zëdhënësi aktual...

SHBA do të Japë një Përgjigje “Decizive” ndaj Sulmeve nga Proksit e Regjimit Iranian në Irak – Mike Pompeo

Mike Pompeo ka paralajmëruar regjimin e Iranit. Kjo në një kohë kur regjimi ndodhet në një rrugë qorre për shkak të protestave mbarëkombëtare në...

Pozicioni i MEK Lidhur me Pranimin nga Ali Shamkhani për Masakrën ndaj Protestuesve Iranianë

Ali Shamkhani, Sekretar i Këshillit Suprem të Sigurisë Kombëtare të regjimit iranian Zyrtarë të lartë të regjimit pranojnë përmasat e masakrës ndaj protestuesve iranianë...

SHBA Vë Sanksione mbi Anëtarin e ‘Komisionit të Vdekjes’ të Masakrës së 1988-ës në Iran

Shkruar nga Shkrimtar i Stafit më 06 nëntor 2019. Më 4 nëntor 2019, Departamenti amerikan i Thesarit sanksionoi Shtabin e Përgjithshëm të Forcave të...

SHBA Vë Sanksione mbi Anëtarin e ‘Komisionit të Vdekjes’ të Masakrës së 1988-ës në Iran

Shkruar nga Shkrimtar i Stafit më 06 nëntor 2019. Më 4 nëntor 2019, Departamenti amerikan i Thesarit sanksionoi Shtabin e Përgjithshëm të Forcave të...

Terroristët Pranojnë se Kanë Spiunuar mbi MEK-un në Territorin Amerikan për Regjimin Iranian

Shkruar nga Shahriar Kia më 06 nëntor 2019. Dy agjentë të regjimit iranian të arrestuar vitin e shkuar në Shtetet e Bashkuara për spiunazh mbi anëtarë të...

Italia Ndalon Fluturimet nga Kompania Mahan Air e Regjimit Iranian

Shkruar nga Mohammad Sadat Khansari më 03 nëntor  2019. Italia do t’i ndalojë fluturimet nga kompania Mahan Air e regjimit iranain, shpallën të...

Komplotet Terroriste të Regjimit Iranian Kundër MEK-ut Theksohen në Raportin e Ri të SHBA-së

"Irani mbetet sponsori më i keq shtetëror i terrorizmit në botë." Kështu thuhet në Country Reports on Terrorism 2018 (Raportet e Vendeve për Terrorizmin...

ORA NEWS: Celula Terroriste Iraniane e Cila u Interceptua nga Autoritetet Shqiptare, Kishte Planifikuar që ta Sulmonte Kampin e Muxhahedinëve

  Ali Safavi: Gjithashtu Ambasadorin e Dëbuar të Iranit nga Shqipëria, si Drejtues të lartë të Ministrisë së Inteligjencës Nga: Xhoi Malësia  01/11/2019 - 14:29...

Dënimi Ndërkombëtar i Ndërhyrjeve Terroriste e Luftënxitëse të Regjimit Iranian

Shkruar nga Mansoureh Galestan më 23 tetor 2019. BRIAN HOOK: Shtetet e Bashkuara i bëjnë thirrje okb-së që ta rinovojë embargon e armëve mbi iranin  Brian Hook, Përfaqësuesi Special...

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë Shqiptare Rrëfen Zbulimin e Hallkës Terroriste të Regjimit Iranian që Kishte në Shënjestër PMOI/MEK

Publikuar më 24 tetor 2019. Fragmente: I domosdoshëm etiketimi i MOIS-it dhe IRGC-së së Iranit si entitete terroriste në Europë dhe përjashtimi i operativëve të...