• English
 • French
 • Deutch
 • Italian
 • Arab
 • Spanish
 • Albanian
 • Last Modified: Marte 17 Shtator 2019, 18:29:01.
 • English
 • French
 • Deutch
 • Italian
 • Arab
 • Spanish
 • Albanian

Agjensia Gjermane e Sigurisë së Brendshme Thotë se Ambasada e Regjimit Iranian në Berlin Ka Planifikuar Komplotin Terrorist Ndaj Kundërshtarëve

 • Raporti Vjetor i Zyrës Federale Gjermane për Mbrojtjen e Kushtetutës (BfV): Inteligjenca e regjimit të mullahëve, me zyrat qendrore të Gjermanisë në ambasadën në Berlin, ka planifikuar vrasje kundër opozitës
 • Thirrje për listimin terrorist të Ministrisë së Inteligjencës, mbylljen e ambasadës së regjimit dhe ndjekjen penale e përjashtimin e mercenarëve

Raporti i 2018-ës nga Zyra Federale për Mbrojtjen e Kushtetutës së Gjermanisë (Bundesmat fur Verfassungsschutz, BfV), i cili është publikuar më 27 qershor 2019 nga Ministri Federal i Brendshëm, Horst Seehofer dhe Thomas Haldenwang, kryetar i organizatës, shqyrton veprimtaritë e shërbimeve të inteligjencës të regjimit iranian në Gjermani.

Stampa Email

Lëvdata e Rouhani-t ndaj Gardës Revolucionare për Rrëzimin e Dronit dhe Nevoja për ta Sanksionuar dhe Etiketuar Atë si Terrorist

Rouhani, president i fashizmit fetar që sundon Iranin, ka lavdëruar Gardën Revolucionare që ka qëlluar mbi një dron amerikan, duke thënë, “E qëlluam dronin me një sistem që është ndërtuar në Iran, raketa e tij është bërë nga Irani, radari i tij është bërë nga Irani, që do të thotë, e kërkuam me radarin tonë iranian, e fiksuam me radarin iranian, e morëm në shënjestër me raketën tonë iraniane ...

Stampa Email

Kreu Amerikan i Mbrojtjes Përpiqet t’i Ngrejë Aleatët e NATO-s Kundër Agresionit të Regjimit Iranian

 

Sekretari në detyrë i Mbrojtjes i SHBA-së, Mark Esper, u bëri thirrje aleatëve të NATO-s të enjten që t’i dënojnë publikisht veprimet armiqësore të regjimit iranian dhe ta marrin në konsideratë pjeësëmarrjen në një plan në evoluim e sipër për ta përmirësuar mbrojtjen e rrugëve strategjike ujore përreth Ngushticës së Hormuzit.

Stampa Email

SHBA, Britania, Arabia Saudite, dhe Emiratet të Shqetësuara Lidhur me Veprimtaritë Malinje të Regjimit Iranian

Amir Taghati

SHBA, Mbretëria e Bashkuar, Arabia Saudite, dhe Emiratet e Bashkuara Arabe kanë shprehur shqetësim lidhur me rritjen e tensioneve në Lindjen e Mesme dhe rreziqet që vijnë nga veprimtaritë destabilizuese të regjimit iranian, sidomos mbështetja që ai i jep Houthi-ve në Jemen dhe sulmet mbi cisternat e naftës në portin e Fujairah dhe në Gjirin e Omanit.

Stampa Email

Bota Reagon ndaj Sulmit të Regjimit Iranian mbi Cisternat në Gjirin e Omanit

Nga Shahriar Kia

Në vijim të një sulmi terrorist nga regjimi iranian të enjten mbi dy cisterna nafte në Gjirin e Omanit, kreu i Kombeve të Bashkuara Antonio Guterres paralajmëroi se bota nuk mund ta përballojë një konfrontim madhor në Gjirin Persik dhe se të gjitha sulmet mbi anijet civile duhet të dënohen, teksa Këshilli i Sigurisë përgatitej për t’u takuar pas dyerve të mbyllura për të diskutuar mbi sulmin.

Stampa Email

Copyright © 2018 NCRI - National Council of Resistance of Iran. All Rights Reserved.