Wednesday, February 24, 2021
Ballina Uncategorised

Uncategorised

Irani: Komanda e Selisë e  Forcave të Sigurimit të Shtetit në Mashhad, Bazat e IRGC Bassij në Teheran

Baza IRGC  e Muhamed Rasoulollah në Teheran dhe Komanda e Selisë e Forcave të Sigurimit të Shtetit në Mashhad ishin në shënjestër të rinisë...

Presidentja e Zgjedhur e NCRI për Fox News: Protestat në Iran Demonstrojnë Dëshirën Publike për Përmbysjen e Diktaturës Fetare

Deklarata e Marjam Raxhavit për protestat kundër regjimit në Iran- Fox News Të Dielën Zonja Maryam Rajavi, Presidentja e zgjedhur e Këshillit Kombëtar të...

Duke thirrur “Vdekje Parimit të Velayat-E Faqih,” Studentët dhe Populli në Teheran Bëjnë Demonstratë, Kërkojnë Përmbysjen e Fashizmit Fetar që Sundon Iranin

Protestë në Teheran, Iran, 11 janar. Protestat në Iran Një numër i madh njerëzish i janë bashkuar demonstratës së studentëve të Universitetit Amir Kabir,...

Dita e 56-të e Protestave të Iranit: Khamenei Shpreh Shqetësim Lidhur me Rolin e PMOI/MEK në Kryengritjen Mbarëkombëtare

Dita e 56-të e Protestave të Iranit Dita e enjte, 9 janar 2020, shënon ditën e 56-të që nga nisja e protestave mbarëkombëtare...

Ashraf-3: Përkujtimi i ditës së 40-të për martirët e kryengritjes mbarëkombëtare

Maryam Rajavi: Khamenei e ka absolutisht gabim nëse mendon se regjimi i tij dekadent do të mbijetojë duke kryer krime kundër njerëzimit. Masakra e...

Franca dënon regjimin e Iranit për hapjen e zjarrit ndaj protestuesve

Amélie de Montchalin, Ministri i Shtetit i Francës për Çështjet Evropiane, u tha ligjvënësve në Asamblenë Kombëtare Franceze në 3 Dhjetor 2019 që regjimi...

Ekspozita e “120 viteve të Luftës së Popullit Iranian për liri.”

Ekspozita pasqyron vuajtjet dhe vendosmërinë për të pasur sukses Në kampin “Ashraf 3”, Shqipëri, po organizohet një nderim historik për mijëra heronjtë që dhanë jetën...

BE Paralajmëron Regjimin e Iranit se Mund të Tërhiqet nga Pakti Bërthamor për Shkak të Shkeljeve të Teheranit

Shkruar nga Shamsi Saadati  Bashkimi Europian e ka paralajmëruar privatisht regjimin iranian se do të detyrohet të fillojë tërheqjen nga pakti bërthamor në nëntor nëse...

Grupet e të Drejtave Njerëzore Nxisin OKB-në që t’i Kërkojë Llogari Regjimit Iranian për Masakrën e 1988-ës

  Shkruar nga Hamideh Taati më 17 shtator 2019. Grupe të shumta të të drejtave njerëzore me Status Konsultativ në Këshillin e Kombeve të Bashkuara për të...

EDITORIAL: Regjimi i Iranit në Prag të Shkatërrimit

Javët e fundit, autoritetet më të larta të regjimit iranian e kanë pranuar ekzistencën e korrupsionit endemik dhe të rasteve të paprecedent të mosmarrëveshjeve...

Presioni Amerikan mbi Regjimin Iranian Duhet të Rritet

 Në një lëvizje të paprecedent, Presidenti amerikan Donald Trump shpalli javën e shkuar se Korpusi i Gardës Revolucionare Islamike (IRGC) të Regjimit Iranian është...

40% e të Diplomuarve të Iranit Janë të Papunësuar

Papunësia mes iranianëve të diplomuar nga universiteti është rritur në 40%, sipas kreut të Qendrës Statistikore të Iranit. Agjensia e lajmeve...

Iran: Punëtorët e Çelikut dhe të Kallam-sheqerit Përballen me Masat Represive të Regjimit Iranian

 Maryam Rajavi bën thirrje për mbështetje për punëtorët grevistë dhe për aksion urgjent për bërë të mundur lirimin e të arrestuarve Nga frika e...