Monday, July 4, 2022

Samiti Global për Lirinë e Iranit 2020 dita 3: Terrorizmi i regjimit iranian

Të hënën, më 20 korrik, Këshilli Kombëtar i Rezistencës së Iranit (NCRI) zhvilloi ditën e tretë të samitit të tij të përvitshëm. Si pjesë të...

Zyrtarët e Regjimit Iranian e Konsiderojnë Koronavirusin “të Keq” për Veten dhe “të Mirë”...

Iran – Ceremonitë e zisë të Muharram-it në mesin e krizës së koronavirusit Pasi këmbënguli për mbajtjen e ceremonive të zisë të Muharram-it pavarësisht krizës së...

Protesta dhe Trazira në Katër Pavijone të Burgut të Urmia-s. Të Burgosurit Janë Sulmuar...

  Thirrje për aksion urgjent ndërkombëtar për të shpëtuar të burgosurit e Urmia-s dhe për dërgimin e një komisioni hetues që të vizitojë burgjet Sipas raporteve...

Audio e Zarif-it, Goditje Fatale dhe e Dhimbshme për Qeverinë e Iranit

  Është e qartë nga bisedat, blogjet, artikujt e gazetave, diskutimet, reagimet, dhe shprehjet e shumë zyrtarëve iranianë, se publikimi i audios së ministrit të...

Ndërkohë që Irani arrin në mbi 108,800 vdekje, Khamenei krahason krizën e COVID-19 me...

Gjatë fjalimit të tij në përvjetorin e luftës Iran-Irak, lideri suprem i regjimit iranian Ali Khamenei e pranoi edhe një herë politikën kriminale të...

EDITORIAL: Një fitore historike për të drejtat e njeriut

Shkruar nga Bordi RedaktuesNë një vendim historik javën e kaluar, një gjykatë federale zvicerane urdhëroi rihapjen e hetimeve për vrasjen e një prej avokatëve...

Agjenti i Regjimit të Iranit Arrestohet në SHBA për lobim të fshehtë për regjimin...

Kaveh Afrasiabi (Djathtas) me Javad Zarif (Majtas), Ministrin e Jashtëm të regjimit të Iranit. Një agjent i regjimit iranian, Kaveh Lotfolah Afrasiabi, duke u paraqitur...

Në mes të Samitit Global të Cop26, iranianët bëjnë thirrje për politikë të qëndrueshme...

Në mes të Samitit Global të Cop26, iranianët bëjnë thirrje për politikë të qëndrueshme ndaj regjimit të Iranit Të hënën, komunitetet anglo-iraniane, mbështetësit e Këshillit...

Paneli i Ekspertëve Ligjorë kërkon Llogaridhënie për Presidentin e Ri Inagurues të Iranit

Konferencë Informuese Virtuale nga NCRI-SHBA: Sfidat që Paraqet Ebrahim Raisi, një Vrasës i Njohur Të enjten më 5 gusht 2021, Zyra Përfaqësuese në SHBA e...

Mediat Shtetërore të Iranit Konfirmojnë Përdorimin Sistematik të Shantazhit nga Regjimi për të Arritur...

Javët e fundit, regjimi në Iran e ka intensifikuar fushatën e shantazheve për ta detyruar komunitetin ndërkombëtar që t’i dorëzohet kërkesave malinje të regjimit....